Zrób test i sprawdź, jakim jesteś rodzicem. To klucz do budowania więzi z dzieckiem

Parenting Hero – poradnik dla rodziców w telefonie.
Parenting Hero – poradnik dla rodziców w telefonie. Prawo autorskie: halfpoint / 123RF Zdjęcie Seryjne
Każdy rodzic chce zbudować z dzieckiem silną więź. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.

Aplikacja Parenting Hero polskiej firmy MythicOwl została opracowana przez pedagoga i wykorzystuje sprawdzone metody z książki „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2–7 lat” autorstwa Joanny Faber i Julie King. Parenting Hero ma pomagać rodzicom budować relacje z dziećmi i ułatwić im komunikację z dziećmi.

– Parenting Hero to aplikacja, w której rodzice mogą przetestować swoje zachowania i różne reakcje na typowe sytuacje, które mogą zastać w domu. Pomysł przyszedł, kiedy oglądałem scenki zawarte w jednej z książek o wychowaniu. Pomyślałem, że byłoby świetnie, gdybyśmy potrafili przetestować te same scenariusze w postaci aplikacji, żeby od naszego wyboru zależało, jak dalej potoczy się sytuacja – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Tomasz Mularczyk, prezes zarządu MythicOwl.

Rodzic wybiera jedną z kategorii i ogląda scenkę z udziałem dziecka. Następnie odpowiada, jak zareagowałby w danej sytuacji. Jednym z przykładów jest sytuacja, w której dziecko uderza metalowymi łyżkami w garnki, kiedy rodzic próbuje się skupić. Do rodzica należy decyzja, w jaki sposób zareagować i co odpowiedzieć dziecku. Innym przykładem jest sytuacja, w której dzieci walczą ze sobą i jedno z dzieci popycha inne. To, co się wydarzy, zależy wyłącznie od reakcji rodzica i jego sposobu komunikowania się z dzieckiem.
Z jednej strony Parenting Hero to poradnik dla zagubionych rodziców, którzy nie potrafią znaleźć z dzieckiem wspólnego języka. Odpowiedzi, które wybierają za pośrednictwem aplikacji, są komentowane i uzasadniane przez ekspertów na podstawie książki Joanny Faber i Julie King. Chociaż może się wydawać, że taki poradnik jest niepotrzebny, może on pomóc wielu rodzicom w budowaniu relacji z dzieckiem. Z drugiej strony taka aplikacja to test na bycie dobrym rodzicem, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie w aplikacji nie oznacza, że w życiu zrobiłoby się to samo. Tak samo, jak udzielenie błędnej nie świadczy o byciu złym rodzicem.
Źródło: mythicowl.com, newseria.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE