Planujesz rezygnację z pracy by zostać w domy z dziećmi? O tych 6 rzeczach musisz wiedzieć

Urlop wychowawczy to wielka przygoda i wielkie wyzwanie.
Urlop wychowawczy to wielka przygoda i wielkie wyzwanie. Prawo autorskie: alenkasm / 123RF Zdjęcie Seryjne
Urlop wychowawczy to wielka przygoda i wielkie wyzwanie. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, o kilku sprawach musisz wiedzieć.

1. Dostosuj swoją garderobę.
Ołówkowe spódnice i piękne żakiety raczej czeka odpoczynek. Musisz mieć na co dzień coś wygodnego i estetycznego. Legginsy, wygodna bluza, estetyczne T-shirty – kup kilka rzeczy, które będzie można prać na okrągło. Ważne, byś dobrze się w nich czuła.

2. Pamiętaj, że to, co robisz to też praca.
I przypominaj o tym domownikom. Jeśli ty nie docenisz wszystkiego tego, co robisz, nie docenią cię też inni członkowie rodziny.

3. Przygotuj się na zmianę zainteresowań.
Bardziej niż nowinki z branży, w której pracujesz interesować cię będą blogi i serwisy parentingowe – prawdopodobnie, bo jedno rozwiązanie dla wszystkich nie istnieje. Jeśli tak będzie, nie dziw się sobie, to naturalne.


4. Będziesz potrzebowała czasu tylko dla siebie.
Zadbaj o to, wpisz w rodzinny kalendarz i bezwzględnie przestrzegaj. Musisz, po prostu musisz wyjść z domu, zająć się tym, co lubisz, odpocząć. Bez tego nie będziesz miała sił, by sprostać wszystkim obowiązkom.


5. Postaraj się o nowe znajomości.
Nie po to, by zastąpiły te stare. Ale mamy pozostające w domu z dziećmi tak jak ty zrozumieją cię teraz dużo lepiej niż ktokolwiek inny.

6. Ciesz się tym niezwykłym czasem. Kiedyś twoje dzieci dorosną, ty pewnie wrócisz do pracy. Naprawdę będziesz czas spędzony z maluchami wspominała z wielkim rozrzewnieniem.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE