Jak często uprawiamy seks? Zadziwia wynik małżeństw z 20-letnim stażem

Jak często uprawiasz seks?
Jak często uprawiasz seks? Unsplash.com
Jeśli mielibyście wytypować, kto częściej uprawia seks – małżonkowie z 5-letnim stażem, czy z 20-letnim – to na których byście postawili? Odpowiedź wydaje się tyle oczywista, co mylna. Z wniosków płynących z badania na 110 małżeństwach wcale nie wynika, że im krótszy staż, tym większa częstotliwość sypialnianej swawoli.


Seks w małżeństwie
Dziennikarze "Huff Post" przeprowadzili ankietę pośród par z 5-,10-,15-,20- i 30-letnim stażem. Okazało się, że najczęściej – ok. 3-4 razy tygodniowo – seks uprawiają małżeństwa, których staż wynosił 15 i 20 lat. Pary, które razem są od 30 lat, też nie mają najgorszego "wyniku" – sypiają ze sobą minimum 2 razy w tygodniu.

Najrzadziej seks uprawiają pary, które są małżeństwem od lat pięciu. Średnia częstotliwość to zaledwie 1-2 razy w miesiącu – a czasami nawet raz na kilka miesięcy. Wynika to z faktu, że dzieci w rodzinie pojawiają się najczęściej właśnie w tym pierwszym okresie po ślubie. Wychowywanie maluchów skutecznie zachęca tylko do jednej łóżkowej aktywności – spania. Dopiero kiedy dzieci podrastają, rodzice mają czas i ochotę na seks.

Porównania nie mają jednak większego sensu; libido i potrzeby mamy różne. Jeśli jesteśmy w związku od 20 lat i uprawiamy seks rzadziej niż nawet raz w tygodniu, nie powinniśmy się martwić – jeśli tylko taki stan rzeczy nam odpowiada.
Źródło: Huff Post
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...