Nie tylko poszukiwanie ukrytych pisanek! Zobacz, jak w prosty sposób zamienić Wielkanoc w świetną zabawę dla dziecka

Wielkanoc może być czasem świetnej zabawy, dla małych i dużych!
Wielkanoc może być czasem świetnej zabawy, dla małych i dużych! Prawo autorskie: yarruta / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wielkanoc nie pobudza dziecięcej wyobraźni tak intensywnie, jak Boże Narodzenie. To drugie zawiera więcej elementów, które można nazwać „magicznymi”.

Święta Wielkanocne są jednak trwale wpisane w nasze kalendarze, a ich charakter jest poważny i szczególny. Podpowiadamy, jak sprawić, by dziecko potrafiło korzystać z nich w najlepszy sposób i nie kojarzyło tylko z pociesznego śmigusa – dyngusa.

Kreatywne dekoracje
Już na etapie przygotowań dziecko może zostać zaangażowane we wspólne wymyślanie i wykonanie dekoracji. Wycinanie z kolorowych materiałów wzorów, naklejanie waty na wyrysowane baranki, dekorowanie domu świeżymi kwiatami. I obowiązkowo, wspólne sadzenie rzeżuchy, która jak chyba żadna inna roślina nie przywodzi na myśl Świąt Wielkanocnych.

Serce domu jest w kuchni
Przygotowanie potraw i wypieków świątecznych nie musi wiązać się z zarywaniem nocy przez jednego z rodziców. Dziecko w niemalże każdym wieku może nam w kuchni z powodzeniem towarzyszyć. Młodsze – siedząc w wysokim krzesełku i obserwując naszą pracę, podczas zabawy. Starsze, bardziej aktywnie – może przesypywać składniki, wycinać formy z ciasta, smakować, podjadać. Nawet tłuczenie skorupek w jajkach ugotowanych na twardo można wykorzystać, jak sposób na super zabawę. Tu żywa jest zasada, że to co dla dorosłego nie jest atrakcyjne, może być dla dziecka największą przyjemnością i odkryciem!

Poszukiwanie pisanek
Powtarzana najczęściej i najbardziej popularna zabawa Wielkanocna. Nic dziwnego, bo naprawdę jest w stanie wywołać moc pozytywnych emocji. W różnych częściach domu (jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu to i w jego zakamarkach) pochowajcie pisanki. Zadaniem dzieci będzie ich odnalezienie. Mniejsze i większe nagrody mile widziane!


Zabawy "jajeczne"
Tutaj możliwości ograniczone są tylko wyobraźnią. Zabaw z wykorzystaniem jajek jest cała moc! Ugotowane na twardo mogą stoczyć "bitwę", wygrywa ten, kogo jajko pozostanie nienaruszone. Inna wersja zabawy? Tor przeszkód, po którym przechodzimy z jajkiem na stołowej łyżce. Cel oczywisty: pokonać tor, tak by jajko nie spadło. Dużo śmiechu gwarantowane!

Gry i zabwy są tylko pewną częścią wspólnie spędzonego czasu! Podróż małego odkrywcy można również stworzyć ze zwykłego spaceru. W końcu i tak to, co liczy się najbardziej to czas spędzony razem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE