Mamo, dzwonię do ciebie! Podpowiadamy, jaki telefon wybrać dla dziecka

Pierwszy telefon dziecka powinien mieć możliwość pełnej kontroli rodzicielskiej.
Pierwszy telefon dziecka powinien mieć możliwość pełnej kontroli rodzicielskiej. Fot. materiały promocyjne
Często jako rodzice zastanawiamy się, kiedy dziecko powinno dostać swój pierwszy telefon. Pojawiają się wątpliwości, czy właściwym czasem będzie kolejna gwiazdka, pierwszy dzień w szkole, czy może jest to za wcześnie. A może zbyt późno, skoro tak naprawdę już większość przedszkolaków potrafi sobie poradzić z podstawowymi funkcjami urządzeń? I jaki to powinien być telefon? Zastanawiamy się czy lepszy będzie prosty aparat z przyciskami, który jest łatwy w obsłudze i niedrogi czy może smartfon, który umożliwi dziecku korzystanie z Internetu, gier i aplikacji.

Przy wyborze telefonu warto pomyśleć o zakupie aparatu przeznaczonego specjalnie dla dzieci. Zwykle takie urządzenia posiadają funkcje odpowiednie dla najmłodszych, a jednocześnie wyglądają jak “dorosły” telefon. W ten sposób dajemy dziecku możliwość kontaktu z nami nie odbierając tak ważnej dla niego powagi posiadania swojego pierwszego własnego urządzenia.

Kontrola rodzicielska
Telefon dla dzieci będzie bardziej bezpieczny niż standardowy aparat. Przede wszystkim poprzez panel rodzica pozwala rodzicom zdecydować oraz kontrolować jakie gry i aplikacje będą dostępne dla naszego dziecka oraz jak dużo czasu może im poświęcić. Możemy również ograniczyć listę adresów stron internetowych oraz numerów, pod które dziecko może zadzwonić. Daje nam to większą swobodę i pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne. Taki telefon jest również zaopatrzony w funkcję SOS oraz aplikację geolokalizacyjną, pozwalającą zlokalizować naszą pociechę w sposób łatwy i szybki.

Bezpieczeństwo dla dziecka
Treści, jakie zawierają takie telefony, są dla dziecka całkowicie bezpieczne. Gry zainstalowane w telefonie oraz aplikacje, jakie można pobrać w sklepie Google Play, są przeznaczone dla najmłodszych i mają wartość edukacyjną. Dziecko może nauczyć się z nich znaczenia słów, głoskowania, zagadnień matematycznych czy ekologicznych. Może też zacząć swoją przygodę z językiem angielskim.
Gotowość do działania
Od października na polskim rynku dostępny jest MioPhone, telefon spełniający wszystkie cechy urządzenia bezpiecznego dla dzieci już od 5 roku życia.


MioPhone pracuje w systemie operacyjnym Android 6.0 i posiada parametry techniczne nie gorsze od dostępnych na rynku „dorosłych” modeli. Dużym jego atutem jest także strona wizualna – silikonowa osłona w kolorze transparentnym chroni telefon przed zniszczeniem i daje możliwość użycia jednej z 48 załączonych motywów graficznych lub stworzenia w specjalnej aplikacji i umieszczenia tam własnej grafiki. Jest także aparat z opcją tworzenia zabawnych portretów – wiele radości dla najmłodszych. W zestawie są wygodne dla dzieci słuchawki i możliwość ustawienia aparatu tak, aby dziecko korzystało z urządzenia tylko z ich użyciem, dzięki czemu ograniczymy negatywny wpływ promieniowania.

MioPhone jest produktem znanego włoskiego producenta gier oraz zabawek edukacyjnych – firmy Lisciani. Grupa Lisciani od ponad 40 lat prowadzi badania eksperymentalne oraz działalność skupioną na strategiach uczenia się dzieci. Produkty, które oferuje są gwarancją wysokiego poziomu edukacyjnego, co jednocześnie daje pewność, że maluch chętnie będzie z nich korzystać.

Dzięki dołączonemu do telefonu starterowi nju mobile na kartę z 2 GB gratis, dziecko będzie mogło w pełni korzystać ze swojego MioPhone od razu po zarejestrowaniu numeru i doładowaniu konta.

Starter nju nie tylko pozwala pozostać w kontakcie z dzieckiem, lecz także daje możliwość korzystania z internetu dzięki 2 GB na start. W ten sposób smartfon spełnia wszystkie swoje funkcje – umożliwia kontakt dziecka z rodzicami czy znajomymi, służy rozrywce i pomaga w edukacji. Dodatkowo włączenie jednej z dostępnych usług nju na kartę np. „wszystko komórkowe dziennie”, czy „wszystko komórkowe w nju na kartę” spowoduje obniżenie kosztów związanych z użytkowaniem telefonu. Szczegóły oferty na nju mobile.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE