Wszyscy kochamy ją jeść! Okazało się, że leczy skuteczniej niż dostępne na rynku leki

Fot. Pexels / [url=https://unsplash.com/photos/uO622Nkg98k]unsplash.com[/url] / [url=https://www.pexels.com/photo-license/]CC0 License[/url]
Fot. Pexels / unsplash.com / CC0 License
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników czekolady! Okazuje się, że tym wyjątkowym przysmakiem można leczyć nie tylko duszę, ale i… kaszel. Do takich wniosków doszła grupa naukowców z Londynu, którym bardzo kibicujemy w dalszych badaniach!

Peter Barnes, profesor pracujący w Imperial College w Londynie, przeprowadził badanie, w którym u 10 zdrowych ochotników wywołał kaszel, wystawiając ich na działanie ostrego gazu. Naukowcy sprawdzali kolejno, która z substancji najskuteczniej zahamuje uporczywą potrzebę kaszlu. Badani stosowali tabletki z kodeiną (powszechnie stosowane w lekarstwach na kaszel), tabletki z teobrominą (składnik kakao) oraz placebo. Okazało się, że z tych trzech substancji, największą ulgę przyniosła badanym znajdująca się w czekoladzie teobromina. Cudownie!

Dawka, którą stosowano w badaniu jest równowartością dwóch filiżanek kakao. Naukowcy chcą kontynuować testy modyfikując ilość podawanej badanym substancji. Ostrzegają też, przed samodzielną zmianą zalecanych przez lekarza medykamentów na czekoladową kurację.
Nikomu jednak nie zaszkodzi, jeśli podczas choroby wspomoże się kubkiem gorącego kakao lub odrobiną czekolady. Każdy powód, żeby zafundować sobie taką przyjemność jest dobry, a medyczny jeszcze lepszy! Na zdrowie!

Źródło: her.ie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE