"TO zniszczy każdą relację" – zakonnik zdradził prawdę o współczesnych związkach. Tysiące internautów przyznało mu rację

Czy będzie to "recepta" na udany związek?
Czy będzie to "recepta" na udany związek? Zrzut z ekranu Facebook/Krzysztof Pałys
Czasem osoba, która sama nie jest w związku z drugim człowiekiem, może dostrzec to, czego inni nie zauważają. Tych kilkanaście zdań, zmusiło do refleksji wiele osób. Koniecznie przeczytajcie.


Niby jest wszystko dobrze, a nie wychodzi – dlaczego?
Nie ma recepty na udany związek. Nie ma przepisu na stworzenie idealnych relacji, czy to damsko-męskich, czy innych. Z pewnością jest to ciężka praca, wymagająca współpracy, dobrych chęci i miłości. A i to czasem nawet nie pomaga. Mówimy wtedy – niby wszystko było dobrze, a jednak nie wyszło i nie wiem dlaczego. Ten ksiądz chyba zdobył wiedzę, dlaczego właśnie tak się dzieje.
Może to doświadczenie wypływa z godzin spędzonych w konfesjonale, kiedy to ludzie opowiadają o swoich grzechach i problemach? Może to umiejętność wyciągania wniosków z błędów popełnianych przez partnerów/małżonków/narzeczonych? Bo kryzysy według Krzysztofa Pałysa, młodego dominikanina, pojawiają się przeważnie z nadmiernych oczekiwań i braku umiejętności bycia z samym sobą.

Każdy ksiądz to zna
Krzysztof Pałys

Dziewczyna 25 lat. Właśnie skończyła studia i rozpoczęła pracę. W rozmowie skarży się, że nie może znaleźć męża. Jej problemem jest samotność. 
– Gdybyś w końcu znalazła męża, problem by się skończył?
 – Tak. Nareszcie byłabym szczęśliwa.

Kobieta, w małżeństwie od kilku lat. 
– Mąż nie rozumie moich potrzeb, często się spieramy, pada wiele słów, które ranią. Czuję się niezrozumiana i bardzo samotna – mówi, ocierając łzy. – Przyznam ojcu, że będąc sama, nie cierpiałam tak bardzo, jak teraz.

Kaplica cmentarna w pewnym mieście. Młody ksiądz za kilkanaście minut będzie prowadził po mnie kolejny pogrzeb. 
– Z proboszczem zupełnie nie mogę się porozumieć, zabija praktycznie każdą moją inicjatywę. Od dłuższego czasu się mijamy, na plebanii czuję się zupełnie samotny. Wy w zakonach na pewno tak nie macie. Milczę, wiedząc doskonale, że zbyt idealizuje nasze życie.


Kryzysy pojawiają się z nadmiernych oczekiwań. Druga osoba ma mnie całkowicie wypełnić, zawsze zrozumieć, zaspokoić wszystkie potrzeby. Powinna stać się niczym Bóg. Jeśli jednak ktoś nie potrafi być sam ze sobą, nie będzie umiał być także z innymi ludźmi, będzie chciał ich zawłaszczyć. To zniszczy każdą relację. Istnieje rodzaj samotności,którego nie zaspokoi żaden człowiek, choćby najbliższy.

Każdy ksiądz to zna. Dziewczyna 25 lat. Właśnie skończyła studia i rozpoczęła pracę. W rozmowie skarży się, że nie może...

Opublikowany przez Krzysztof Pałys na 21 lutego 2017
Za te bardzo mądre słowa ksiądz otrzymał wiele podziękowań. Setki osób wyznało, że te kilkanaście zdań zmusiło ich do refleksji. Czy zgadzacie się z nimi?

źródło: Facebook/Krzysztof Pałys

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...