Cud narodzin. Zobaczcie niezwykłe momenty, które złapał aparat

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Najbardziej wzruszający moment w życiu, to chyba ten pierwszy dzień, w którym stajemy się: mamą. Każda z nas przeżywa go inaczej, inaczej przebiega poród, różnie się też on kończy, ale niewątpliwie jest w tym coś magicznego, coś, czego nie da się opisać słowami...
Zapewne każda z nas ma zdjęcie z pierwszego, bądź drugiego dnia życia dziecka. Ale czy z samego momentu pojawienia się go na świecie? Tylko nieliczne mogą się takimi pochwalić. Inna kwestia, że też nie każda z nas by chciała mieć taką sesję porodową, ale te, które zdobyły się na odwagę, mają niezwykłą pamiątkę i nie robił ich mąż czy partnter, a profesjonalista - specjalista do fotografowania narodzin.
Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin zrzesza wielu znanym specjalistów w swych fachu. Dzięki nim i oczywiście rodzącym kobietom, powstaje mnóstwo magicznych, nieoczekiwanych ujęć.
Poród można w pewnym stopniu zaplanować. Na pewno miejsce już coraz częściej nie jest takie oczywiste. Kobiety wybierają różne pozycje na kanapach, fotelach, w basenie, wannie, na podłodze. Coraz więcej jest na pewno porodów rodzinnych, nie tylko z mężem, ale również z pozostałym jej członkami.
"Nie ma jednoznaczności w określaniu długości okresu, jaki zawiera się pomiędzy narodzinami a przecięciem pępowiny. W przeglądzie Cochrane'a dotyczącym wpływu czasu odpępniania na stan zdrowia matki i dziecka, będącego analizą kilku rzetelnych i wiarygodnych badań, późne odpępnienie zdefiniowano jako odcięcie pępowiny po minimum 30 sekundach od narodzin dziecka. Trudno jako wyznacznik stosować ustanie tętnienia, gdyż często opiera się ono na subiektywnych odczuciach położnych i moment ten nie może być więc stosowany jako precyzyjne kryterium" - piszę na stronie Fundacji Rodzić Po Ludzku. Na tych zdjęciach widać moment, gdy pępowina robi się zupełnie biała i dopiero wtedy, to rodzice decydują kiedy ją odciąć.
Koniecznie zobaczcie więcej zdjęć na: birthphotographers.com


Źródło: birthphotographers.com, rodzicpoludzku.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE