5 przykazań dobrego partnera "po ciąży". Oto mężczyzna, który wzruszył tysiące kobiet

Gdyby każdy mężczyzna miał te 5 przykazań wdrukowanych w głowie, życie rodzinne wyglądałoby o niebo lepiej
Gdyby każdy mężczyzna miał te 5 przykazań wdrukowanych w głowie, życie rodzinne wyglądałoby o niebo lepiej Facebook.com
Ted Gonder mieszka w Chicago z żoną i trójką synów. Nie dowierza myśli, że kiedyś uważał związek i posiadanie rodziny za "ograniczające". Dziś pisze na Instagramie i Facebooku o swoich emocjach i wzrusza niewielkie – acz wierne – grono wielbicieli. Jednym z postów zachwycił jednak aż kilkadziesiąt tysięcy kobiet, które jego słowa postanowiły udostępnić.


– Mam 29 lat i trójkę dzieci z moją żoną Franziską, która nosiła je pod sercem i urodziła wszystkie jak zawodowiec. Oto, co powiedziałbym bezdzietnemu jeszcze sobie w wieku 24 lat o tym, jak być wspierającym partnerem, kiedy na świecie pojawia się dziecko – pisze na Facebooku Ted Gonder. Wymienia 5 przykazań, które każdy ojciec powinien potraktować jak własne.


1. Twoja partnerka nosiła dziecko w brzuchu przez 9 miesięcy. Dlatego ty noś je na brzuchu przez 9 miesięcy po urodzeniu przy każdej możliwej okazji. Nie tylko pomoże to twojej partnerce dojść do siebie, ale sprawi, że twoja więź z dzieckiem będzie mocniejsza niż kiedykolwiek to sobie wyobrażałeś.


2. Mama karmi piersią, co – choć może być piękne i satysfakcjonujące – jest męczące. Dlatego twoim zadaniem jest zmienianie KAŻDEJ pieluchy. Zacznij od tej pierwszej! To zapobiegnie nie tylko brakowi równowagi, ale również niechęci. Kiedy przyjaciółki twojej partnerki będą narzekać na nieobecność i brak wsparcia od swoich partnerów, mama twoich dzieci będzie się tobą chwalić.


3. Rób jej kawę bezkofeinową każdego ranka. Nawet jeśli zapomni lub nie będzie miała czasu jej wypić i zostawi ją zimną, bo zaśnie lub musi zająć się dzieckiem, pamiętaj, że nie spała całą noc i ma mnóstwo matczynych obowiązków. Twoim obowiązkiem jest pomóc jej rozpocząć dzień w sposób, który pomoże jej się choć trochę zrelaksować.

4. Mów jej, że jest piękna. Pomóż jej dostrzec to w momentach, gdy krytycznie przypatruje się swojemu ciału. Przypomnij jej o czasach, w których osiągała cele związane z ciałem w przeszłości. Przypomnij jej, że jest superbohaterką. Przytyła 20 kilogramów, aby urodzić ci dziecko, które będzie prezentem dla ciebie do końca życia. Skupiaj się na pozytywach każdego dnia.

5. Bądź ciepły i czuły. Hormony szaleją zarówno przed porodem, jak i po nim. Twoja partnerka nie zawsze będzie "sobą" i czasem będzie mówić rzeczy, których by nie powiedziała, gdyby nie czuła się jak na kacu, kofeinie i sterydach jednocześnie każdego dnia. Pamiętaj, że twoim zadaniem jest stać się jej opoką. Już wkrótce wróci "dawna ona", a ty chcesz, żeby pamiętała twoje wsparcie, żeby nie była urażona i rozczarowana, że sprawiłeś, że jej problemy stały się twoimi.

Dodalibyście coś do tej listy?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić