Rozwiedziony ojciec daje rady facetom na szczęśliwe małżeństwo. Twój partner musi je poznać

20 małżeński rad na szczęśliwy związek
20 małżeński rad na szczęśliwy związek 123rf.com
Czujesz, że w twoim związku coś uschło i nie jesteś pewna miłości twojego partnera? Trzeba wpuścić odrobinę świeżości. Doskonale w tym wypadku sprawdzą się wskazówki Georga Rogersa psychologa i mówcy motywacyjnego, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. Nie bez powodu je osiąga, dlatego warto poznać jego 20 rad małżeńskich.


20 małżeński rad na szczęśliwy związek
George Rogers z powodu ciężkiego rozwodu po 16 latach małżeństwa postanowił napisać 20 rad, które chciałby znać, gdy był mężem. Uważa, że gdyby o nich wtedy wiedział i je stosował, jego małżeństwo trwałoby do dziś. Teraz postanawia pomóc innym związkom, póki nie jest za późno.


1. Nigdy nie przestawaj się starać i randkować. Nie można brać związku za pewnik, który nigdy się nie rozleci. Nawet jeżeli kobieta ślubowała wierność, nieustannie trzeba podsycać małżeństwo i dbać o nie. Nie można być leniwym w miłości.

2. Chroń własne serce. Tak jak zobowiązałeś się być obrońcą jej serca, tak samo musisz chronić swoje. Zawsze ona musi mieć w twoim sercu specjalne miejsce. Nie można do niego wpuścić nikogo innego.

3. Zakochuj się w kółko i w kółko. Będziecie się ciągle zmieniać. Za pięć lat nie będziecie już tym samymi ludźmi co dzisiaj. Nadejdą w związku zmiany, ale zawsze trzeba troszczyć się o serce kobiety, bo może oddać je komuś innemu.

4. Dostrzegaj w niej to, co najlepsze. Powinieneś się skupić na tym, co w niej kochasz, a nie na złych stronach. Jeśli skoncentrujesz się tylko na dobrych rzeczach, to nie można się dać nie pochłonąć miłości.

5. Nie w twojej gestii leży zmienianie lub naprawianie jej. Twoje zadanie – kochać ją, nie oczekując, że się zmieni. A jeśli się zmieni, to należy ją kochać taką, jaką się stała.

6. Weź pełną odpowiedzialność za własne emocje. Zadaniem żony nie jest czynić cię radosnym albo smutnym. To na tobie spoczywa odpowiedzialność, by znaleźć powód do radości, który później przejdzie na wasz związek i miłość.

7. Nie obwiniaj żony za to, że czujesz się sfrustrowany. Powód tego tkwi w tobie. Trzeba zajrzeć w głąb siebie, dać sobie czas i znaleźć tego powód, by zrozumieć swoje uczucia i je uzdrowić.

8. Pozwól swojej kobiecie po prostu być. Jeśli jest zdenerwowana lub smutna, to nie do ciebie należy naprawa tego. Twoim zadaniem jest ją przytrzymać i powiedzieć, że jest okej. Wysłuchaj jej, pokaż, że jesteś dla niej filarem, o który zawsze może się oprzeć. Pokaż jej, że jesteś obok i nigdzie się nie wybierasz, a otworzy przed tobą swoją duszę. Posłuchaj, co naprawdę się kryje za słowami.


9. Bądź głuptasem. Nie bądź aż taki poważny. Rozśmieszaj ją. Śmich wiele potrafi ułatwić.

10. Napełniaj codziennie swoją duszę. Ucz się jej języków miłości i specyficznych sposobów, dzięki którym poczuje się ważna i obdarzona troską.

11. Bądź obecny. Podaruj jej nie tylko swój czas, ale również skupienie, uwagę i duszę. Postaraj się zrobić wszystko, by oczyścić swoje myśli, aby skoncentrować się w pełni na niej. Traktuj ją, jak swojego najcenniejszego klienta – bo nim jest.

12. Pożądaj jej seksualnie, pokaż swoją męskość. Pochłaniaj ją i przenikaj do najgłębszych poziomów jej duszy. Pozwól wtopić się w ciebie jej kobiecą delikatnością, by wiedziała, że może ci w pełni zaufać.

13. Nie bądź idiotą… i nie bój się być jednym z nich. To naturalne, że oboje robicie błędy. Jednak staraj się nie popełniać zbyt dużych gaf. Jeśli się tak zdarza, to ucz się na ich podstawie. Nie możesz być idealny, ale staraj się nie być też zbyt głupim.


14. Daj jej przestrzeń. Kobiety są dobre w rozdawaniu swojego czasu, szczególnie przy wychowywaniu dzieci. Warto im przypomnieć, żeby zrobiły czasem coś dla siebie, a ty się zajmiesz pociechami. One tego potrzebuję, a ty musisz jej podarować tę przestrzeń i o tym przypomnieć.

15. Bądź wrażliwy. Nie musisz dusić wszystkiego w sobie. Nie bój podzielić się swoim strachem, uczuciami. Warto czasem przyznać się do własnych błędów i leków.

16. Bądź transparentny. Jeśli potrzebujesz zaufania, musisz być przejrzysty. Szczególnie w tych kwestiach, którymi nie koniecznie chcesz się dzielić. Do pełnej miłości potrzeba odwagi, która pozwoli jej kochać zarówno ciemność, jak i światło. Zrzuć maskę, jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie doświadczysz pełnej miłości.

17. Wzrastajcie razem. Nigdy się nie cofajcie. Stagnacja jest naturalnym procesem, ale trzeba ją pokonać. Należy znaleźć wspólne cele, marzenia i wizje, które pozwolą wam skoncentrować się na wzroście i stawianiu kroków w przód, a nie w tył.

18. Nie martw się o pieniądze. Pieniądze są grą. Znajdź sposób, aby grać razem i jako drużyna wygrywać. Nigdy to nie pomaga, kiedy członkowie drużyny rywalizują. Wymyśl sposób, na wykorzystanie siły obu osób, by wygrać.

19. Przebaczaj natychmiast i skoncentruj się na przyszłości. Zapomnij o tym, co było. Nie bądź zakładnikiem historii. Wolność to przebaczenie. Trzeba odciąć się od przeszłości.

20. Zawsze wybieraj miłość. To najważniejsza rada dla ciebie. Jeśli rządzi ona wszystkimi twoimi wyborami, to nic nie zagrozi szczęściu twojego małżeństwa.

Co prawda rady kierowane są do mężczyzn, jednak do serca powinny sobie je wziąć obie strony.
Źródło: geraldrogers.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić