Odważyła się pokazać ciało po 4 porodach. Reakcje internautów zaskoczyły ją

Jak wygląda ciało po porodzie? Blogerka Mel Watts odważyła się pokazać ciało po 4 porodach.
Jak wygląda ciało po porodzie? Blogerka Mel Watts odważyła się pokazać ciało po 4 porodach. Zrzut z ekranu/Mel Watts
"To nie tak, że straciłam rękę albo nogę. To walka, którą toczę wyłącznie w swojej głowie” – napisała mama czwórki dzieci. Wiele osób było pod wrażeniem tego, co zrobiła dla innych kobiet.

Czasem zmiany są nieodwracalne
Mel Watts mieszka w Walii i ma dopiero 30 lat, ale już doczekała się czwórki dzieci. Po każdym porodzie pozostawało kobiecie trochę nadwagi, ale starała się walczyć z nadmiarem kilogramów. Po ostatnim porodzie, który odbył się poprzez cesarskie cięcie, powrót do wymarzonej sylwetki okazał się niemożliwy. Problemem nie były tylko kilogramy, ale nadmiar skóry, blizny i rozstępy, które według kobiety nieodwracalne zmieniły jej wygląd.

– To nie tak, że straciłam rękę albo nogę. Mam czwórkę dzieci i wszystkie są zdrowe. Mam dach nad głową. Prowadzę jednak walkę w swojej głowie. Jestem okropna, obrzydliwa, brzydka i odrażająca, to słowa, których najczęściej używam. Postanowiłam jednak zaakceptować te zmiany, bo one dowodzą, że podarowano mi cztery największe prezenty na świecie, najcenniejsze. Będę je nosić jak rany wojenne. – przyznaje. – Ważne jest, by nauczyć siebie i innych akceptacji. Kocham siebie i swoją rodzinę, uczę się tego każdego dnia. Jeśli wyglądasz i jesteś taki jak ja, bądź dla siebie miły. I dziękuj Bogu za spodnie z wysokim stanem. Możesz też ubierać się jak chcesz i nosić z dumą bikini. Pamiętaj, że mamy tylko jedno życie. – apeluje Mel.
Wsparcie okazali wszyscy, zarówno panie, jak i panowie
Wiele kobiet podobnie jak Mel przeżywa problem z wyglądem po porodzie. Oczywiście są panie, które już kilka miesięcy po urodzeniu dziecka mogą pochwalić się płaskim brzuchem, co wynika z wielu czynników, zarówno stylu życia, jak i uwarunkowań genetycznych.Nadmiar skóry po gwałtownej utracie wagi wcale tak szybko się nie wchłania, więc w takich chwilach nie pomaga na pewno dołowanie się myślami, jak źle się wygląda. Tak samo nie można denerwować się blizną po cesarce, bo pamiętajcie, że jest to linia miłości.

Internauci bardzo pozytywnie odebrali zdjęcia i słowa Mel Watts. Wszyscy uznali, że kobieta wygląda atrakcyjnie dzięki temu, że zaakceptowała swoje ciało. Nawet wypowiadający się mężczyźni, wsparli matkę ciepłymi słowami, podkreślając, że kobieta uszczęśliwiła czterokrotnie męża i ojca swoich dzieci.
źródło: Facebook/Mel Watts
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE