Kobieta w 23.t.c pokazała zdjęcie stóp. Ostrzega w ten sposób przyszłe mamy

Jak dbać o paznokcie w ciąży?
Jak dbać o paznokcie w ciąży? Zrzut z Instagram/Libby Trickett
Widok przeraził wiele osób. Część poczuła się obrażona, że pływaczka pokazuje tak obrzydliwe zdjęcia w sieci. Powód jest jednak ważny.

Owszem, widok paznokci Lisbeth Trickett nie jest może przyjemny i zanim nie przeczytacie do końca, nie komentujcie i nie oburzajcie się. To nie jest żadna choroba, anomalia, czy efekt przebywania zbyt długiego w wodzie. Tak czasem dzieje się z paznokciami w ciąży lub po porodzie.

Zdjęcie, które na Instagramie zamieściła australijska mistrzyni świata, podpisała: „Cóż, nie wiedziałam, że coś takiego może przytrafić mi się w trakcie ciąży”. Choć to nie pierwsze dziecko Trickett, w czasie pierwszej ciąży nie miała problemów z paznokciami, więc ją to bardzo zaskoczyło.
Niestety problem z łamliwością paznokci ma wiele ciężarnych. Zmiany hormonalne w organizmie przyszłej mamy mogą osłabiać zarówno paznokcie, jak i włosy. Dlatego w tym wyjątkowym okresie ciężarna musi zadbać o wzmocnienie płytki, a biorąc pod uwagę, że paznokcie w ciąży rosną zdecydowanie szybciej ze względu na nadmiar estrogenów, warto przestrzegać pewnych zasad. Nie powinno się stosować zmywaczy z acetonem. Można też wspomóc organizm, dostarczając mu odpowiednich wartości odżywczych, których najwyraźniej brakuje, jeżeli paznokcie tak łamią się w czasie ich pielęgnacji. Warto porozmawiać o takich problemach z lekarzem, który wskaże najlepsze rozwiązanie i ewentualnie zaproponuje odpowiednią suplementację, jeśli nie uda się wspomóc paznokci zmianą diety.
źródło: Instagram/Libby Trickett
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE