Mama tego chłopca zmarła 4 miesiące przed porodem, lekarze podjęli walkę o jego życie

Prawo autorskie: mvaligursky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: mvaligursky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Tydzień temu, w jednym z portugalskich szpitali, urodził się zdrowy chłopiec. W 32 tygodniu ciąży, bez żadnych komplikacji. Ważył nieco ponad 2 kg. Już w momencie narodzin nie miał mamy. Zmarła 4 miesiące przed porodem.

Ciężarna kobieta trafiła do szpitala w Lizbonie w lutym. Doznała krwotoku w mózgu. Lekarze stwierdzili ustanie jego funkcji, czyli śmierć. Kobieta w tamtym momencie była w 4 miesiącu ciąży.

Lekarze i tata maleństwa musieli podjąć decyzję dotyczącą kontynuacji ciąży.Na szczęście, walka o życie nienarodzonego chłopca została podjęta. Ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Malec jest zdrowy. Nie upubliczniono informacji dotyczącej dalszego podtrzymywania funkcji życiowych jego matki.
Nie tak dawno, podobny cud miał miejsce w naszym kraju, we Wrocławiu. W kwietniu opisywałyśmy historię kobiety, która umarła z powodu raka mózgu, a 55 dni później urodziła dziecko. Na świat przyszedł wtedy po cesarskim cięciu zdrowy, piękny chłopczyk. Tata malca, pełen nadziei, oczekiwał jego narodzin. Wrocławscy lekarze zdradzili, że mężczyzna niemal nie odchodził od łóżka zmarłej żony i codziennie czytał maleństwu bajki.

Historie narodzin tych niemowląt ściskają za serce. Ogromne szczęście i wielka tragedia. Trudno to pojąć.

Źródło: Essential Baby
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE