100 tysięcy i co dalej? Projekt ustawy Elbanowskich prawdopodnie trafi do Sejmu

Ponad sto tysięcy podpisów pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór"
Ponad sto tysięcy podpisów pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór" Fot. Screen z Youtube / http://bit.ly/1Bq4mVr
Na stronie internetowej Fundacji Rzecznik Praw Rodziców pojawiła się informacja, o zebraniu wymaganych 100 tysięcy podpisów w akcji "Rodzice chcą mieć wybór". Elbanowscy zapowiadają, że to nie koniec wielkiego podpisywania. — Musimy mieć koniecznie jak największy zapas podpisów zanim złożymy projekt dlatego, że w sejmie będą bardzo restrykcyjnie weryfikowane — apelują na Facebooku.

Jeszcze przez niespełna tydzień — do 12 grudnia, będzie można złożyć swój podpis pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór". Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia projekt ma szansę trafić do Sejmu .
Zgodnie z założeniami tej inicjatywy oprócz decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko sześcioletnie, rodzice mają mieć realny wpływ na program nauczania.
Karolina Elbanowska
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

System edukacji jest w Polsce bardzo sztywny. Dziecko, które w niego wejdzie, bardzo trudno wycofać. Nawet jeśli okaże się, że do szkoły trafiło zbyt wcześnie i po prostu sobie nie radzi.

Rodzice i nauczyciele mieliby mieć prawo głosu podczas wyboru podręczników, co oznaczało by ostateczne fiasko rządowego elementarza. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców walczy również o uczłowieczenie polskiego przedszkola — wg nich to nie obowiązek dziecka, a państwa, które powinno dzieciom zapewnić swobodny dostęp do tego szczebla edukacji.
Być może uda się "uratować maluchy" i sytuacje takie, jak ta na Lubelszczyźnie — gdzie cała klasa nie otrzymała promocji do klasy drugiej, nie będą się już powtarzały.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE