Dzieci uwielbiają taką lekturę. W tych książkach obraz pełni równie ważną rolę, jak tekst

Dla dużych i małych fanów pięknych, książkowych ilustracji wydawnictwo Wilga przygotowało prawdziwą ucztę – wyjątkowe picture booki, czyli książki, w których obraz pełni równie ważną rolę, jak tekst.
Dla dużych i małych fanów pięknych, książkowych ilustracji wydawnictwo Wilga przygotowało prawdziwą ucztę – wyjątkowe picture booki, czyli książki, w których obraz pełni równie ważną rolę, jak tekst. Materiały prasowe
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i którym zaszczepiamy miłość do książek, prawdopodobnie w przyszłości będą same z siebie po nie sięgały. W parze z tym głodem lektury najpewniej pójdzie też i bardziej rozwinięta wyobraźnia, i bogatszy język, i większa ciekawość świata.


Oswajanie dziecka z pięknem, jakie kryje w sobie literatura, można rozpocząć już w okresie przedszkolnym, gdy pociecha ma od 3 do 6 lat. Pomocnym narzędziem dla rodzica w tym zadaniu będą tzw. picturebooki. Są to książki obrazkowe, które stawiają na równi tekst i ilustracje – oba te elementy wzajemnie się uzupełniają, tworząc spójną całość.

Jakie korzyści przynosi czytanie dzieciom picturebooków? Rozwijają one ich wyobraźnię i kreatywność, ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, pogłębiają wiedzę o otaczającym świecie, rozszerzają słownictwo, a przy tym są pretekstem do rozmów z dzieckiem na różne, często ważne tematy, i zachętą do wyrażania przez małego dyskutanta własnego zdania.
Chcąc sprezentować maluchowi książkę z mądrą i zabawną historią oraz pięknymi i kolorowymi ilustracjami, istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że na półkach z literaturą dziecięcą natkniesz się na pozycje z logo ptaka i podpisem Wilga. Tak właśnie nazywa się istniejące od 1992 roku wydawnictwo, które celuje i trafia w czytelnicze gusta najmłodszych.

Na dobry początek roku wydawca klasycznych i współczesnych bajek oraz książek edukacyjnych proponuje małym fanom książeczek obrazkowych wzruszające i rozśmieszające opowieści na stronach picturebooków: ''Miś Paplak'', ''Dziewczyny'', ''Kupa w zoo'', ''Ratunku! Najmilszy smok na świecie'', ''Nie bój się misiu'', ''Mogę być w Waszej paczce?'' i ''Ile mam nóg?''.

PREMIERY NAJNOWSZYCH PICTUREBOOKÓW

''Miś Paplak'', Pippa Curnick – 15.01
''Dziewczyny'', Lauren Ace – 27.02
''Kupa w zoo'', Steve Smallman – 27.02
''Ratunku! Najmilszy smok na świecie'', Jonny Lambert – 13.03
''Nie bój się misiu'', Steve Smallman – 03.04
''Mogę być w Waszej paczce?'', John Kelly – 27.02
''Ile mam nóg?'', Kes Gray – 13.03

Przygody uwielbiającego pogaduszki Misia Grzesia, który trafia na pełną egzotycznych ptaków wyspę, nauczą dzieci, że będąc życzliwym dla innych, można znaleźć wspólny język z każdym. Losy tytułowych dziewczyn, Sary, Laury, Alicji i Lili, które poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, opowiedzą, czym jest zamknięty krąg życia.


W zoo Stacha Niewielkiego, który zajmuje się sprzątaniem nieczystości pozostawionych przez sympatycznych mieszkańców ogrodu, dzieci dowiedzą się, jak ważna jest troska o porządek i czystość. Śledząc zaś perypetie Saffi, przyjaznej smoczycy odstającej zachowaniem od swoich siejących zniszczenie pobratymców, przekonają się, że nie wolno oceniać innych po pozorach.

Dzieci, które zdecydują się wyruszyć na wyprawę wraz z dzielnym króliczkiem i przestraszonym misiem w poszukiwaniu ukrywającego się w lesie Włochacza Olbrzymiego, rzekomo strasznego stwora, odkryją, że strach ma tylko wielkie oczy. Poza tym uświadomią sobie, jak wielką siłą niesie za sobą prawdziwa przyjaźń.
Morał, że warto doceniać to, iż każdy z nas jest inny, i dawać szansę nowym znajomościom, mali wielbiciele picturebooków zapamiętają na przykładzie doświadczeń kaczorka, który odtrącany przez lwy, węże i słonie zakłada własną paczkę przyjaciół. W doskonaleniu umiejętności liczenia pomoże zaś wierszowana historyjka o chłopcu ciekawym tego, ile nóg mają różne zwierzęta.

Więcej informacji o ofercie wydawniczej Wilga, w tym o już dostępnych w księgarniach książeczkach dla dzieci spod znaku melodyjnie gwiżdżącego ptaka, można znaleźć na oficjalnej stronie wydawnictwa należącego do Grupy Foksal.

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...