Naprawdę trudno zapamiętać, że tak nie można robić? Rosati powiela błąd wielu rodziców

Weronika Rosati na spacerze z córką.
Weronika Rosati na spacerze z córką. Zrzut z Instagram/Weronika Rosati
Ile można ostrzegać? Ile przypominać? Czy naprawdę matki muszą bezmyślnie, choć w ich myśleniu w dobrym interesie działać na niekorzyść dzieci?

Weronika Rosati opublikowała zdjęcie z dzieckiem. Aktorka mieszkająca w słonecznym Los Angeles wybrała się na spacer ze swoją córeczką Elisabeth i w sumie nie ma tu nic zaskakującego, w końcu Rosati to taka sama matka jak inne. Nie można jednak przejść obojętnie wobec tego, co zrobiła z wózkiem, w którym przewoziła dziecko.
Można zrozumieć, że było ciepło. Można zrozumieć, że słońce raziło dziecko w oczy. Zakładanie jednak pieluchy na wózek jest po prostu niedopuszczalne. I nie jest to wymysł, fanaberia czy nowa moda. Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację. Jest 30 stopni ciepła. Wchodzicie do małego namiotu, a na jedyne okienko ktoś nakłada zasłonę. Wytrzymajcie tak godzinkę, a może i dwie. Czy teraz rozumiecie, dlaczego zasłanianie jedynego źródła powietrza jest skrajnie nierozsądne?

Nie są to czcze słowa, bowiem zdarzyły się już historie, kiedy dochodziło do hipertermii, czyli przegrzania dziecka. Narażenie go na działanie wysokich temperatur powoduje, że nadmiernie kumuluje się ciepło w organizmie, czego efektem może być utrata naturalnej zdolności do chłodzenia, czyli pocenia się. W takich chwilach życie dziecka może być zagrożone. Niestety nadal pomimo wielu apeli i artykułów, niektóry rodzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Ich tłumaczenie zaś jest po prostu kuriozalne: zasłaniam daszek, bo słońce świeci dziecku w oczy; nie chcę, żeby się opaliło; nie chcę, żeby wszyscy na nie patrzyli; to ochrona przed wiatrem; traktuję to jako barierę przed zarazkami.

Szanowni rodzice. Pamiętajcie: jeżeli jest mocne słońce, wybierzcie miejsce w cieniu bądź zamontujcie parasolkę, którą ochroni dziecko przed promieniami, a jeśli nie chcecie by ktoś widział twarz waszego dziecka, noście go w chuście (oczywiście nie w te dni, kiedy jest wysoka temperatura powietrza). I nie blokujcie mu dostępu do powietrza, bo naprawdę możecie swoją nadgorliwością zrobić mu najzwyczajniej w świecie krzywdę.
źródło: Weronika Rosati/Instagram
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE