Kupujesz prezent nie swojemu dziecku? Poznaj tych 10 zakazów – szczere do bólu

Wskazówki, czego nie kupować dzieciom.
Wskazówki, czego nie kupować dzieciom. Fot. liz west/http://bit.ly/1MRjVcV/CC BY/http://bit.ly/1mhaR6e
„Fajni wujkowie” i „wyluzowane ciocie” przed świętami chcą przypodobać się dzieciom i w sklepie z zabawkami puszczają wodze wyobraźni. Szkoda, że nie myślą wtedy o ich rodzicach.

Na fan page’u „Tata nie ma siły”, pojawił się zabawny wpis, który odzwierciedla uczucia wielu rodziców. W Święta często się odwiedzamy i zawsze wypada pojawić się z jakimś upominkiem dla najmłodszych. Te prezenty nie zawsze są jednak przemyślane i wybrane po chwili dłuższego zastanowienia. Albo kusi nas promocja w markecie, albo myślenie: to piękne, kolorowe, wszystkie dzieci to teraz mają itp.

Jest jednak 10 zasad, których powinni przestrzegać ludzie kupujący prezenty nie swoim dzieciom, czyli wszyscy „fajni wujkowie” i „wyluzowane ciocie”.
Faktem jest, że rzeczywiście wiele prezentów, choć cieszy dziecko, niekoniecznie podoba się rodzicom. Dla osób, które mieszkają w blokach, kupowanie wielkich gabarytowo zabawek, których nie można rozłożyć na części i schować, może być kłopotliwe. Tak samo jest z urządzeniami wydającymi charakterystyczne dźwięki, bez możliwości regulacji natężenia głosu. Później to rodzice mają problem, jak wytłumaczyć dziecku, że nie może bawić się nową zabawką wieczorem czy bladym świtem. Innym problemem jest wręczanie zabawek nieadekwatnych do wieku, które trzeba schować do szafy i wyjąć dopiero za kilkanaście miesięcy.

Czy wstydliwe jest wykonanie telefonu do rodziców dziecka, by dowiedzieć się, co przydałoby się maluchowi, albo zapytać, czym lubi się bawić? To zajęłoby naprawdę kilka minut, a dzięki temu można uniknąć jakiejś wpadki. Rodzice będą wdzięczni, a dziecko otrzyma zabawkę odpowiednią do swojego wieku i zainteresowań. Kupowanie coś „bo fajne”, nie zawsze się sprawdza.

Może cię zainteresować: Prezenty dla dzieci. Jak wybrać mądrze


źródło: Facebook/Tata nie ma siły
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE