Ta mama wciąż karmi piersią. Nie uwierzycie ile lat ma jej dziecko

Fot. Screen z twittera
Fot. Screen z twittera Karmi piersią swoje 6-letnie dziecko.
Wiadomość o tym, że nadal karmi piersią swoje 6-letnie dziecko wywołała dyskusje. Brytyjska mama broni swojej decyzji.

Karmi piersią dwójkę dzieci, 6-letnią Belle i 18-miesięcznego Beau. Planuje robić to dalej i nie widzi w tym nic złego. Decyzję, kiedy dzieci przestaną być karmione zostawia im samym, jednak kiedy by to nie nastąiło, będzie jej przykro.

Na razie cała trójka cieszy się z zalet wynikających z karmienia piersią. Mama twierdzi, że dzięki temu dzieci są zdrowsze i lepiej radzą sobie w szkole.

Odmienne opinie
Denise Sumpter jest zadowolona ze swojego wyboru. Po publikacji informacji o niej w gazecie stała się obiektem wielu dyskusji, związanych przede wszystkim z karmieniem starszej córki. Spotkała się zarówno z negatywnymi opiniami jak i pochwałami swojej decyzji. W Social Mediach pojawiły się zdania, że długość karmienia powinna być indywidualną decyzją rodzica.

Zdanie ekspertów
Specjaliści rekomendują karmienie wyłącznie piersią dzieci do ukończenia szóstego miesiąca życia. Karmienie piersią powyżej roku nazywa się rozszerzonym. Daje ono dziecku wiele korzyści, między innymi zrównoważoną dietę oraz wzmocnioną odporność. Dzieci najczęściej od piersi odstawiane są pomiędzy 2 a 4 rokiem życia.

Źródło: parenting.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE