Oddała do banku mleka ponad 500 litrów swojego pokarmu. Jej synek w tym czasie powoli umierał

Leo żył tylko 10 miesięcy. Jego mama wykorzystała ten czas najlepiej, jak tylko mogła. Ich historia wzrusza do łez.
Leo żył tylko 10 miesięcy. Jego mama wykorzystała ten czas najlepiej, jak tylko mogła. Ich historia wzrusza do łez. Fot. Screen z YouTube


Oto historia prawdziwej supermamy. Podziwiam ją i chylę nisko czoła. Nie wyobrażam sobie, przez jakie piekło przeszła. Jej matczyna siła mnie zachwyca, a wielkie serce wzrusza do łez.

Leo żył tylko 10 miesięcy
Demi Frandsen miała synka o imieniu Leo. Żył tylko 10 miesięcy. Chłopczyk chorował na wytrzewienie jelit. Jest to wada wrodzona polegająca na przemieszczeniu poza jamę brzuszną noworodka jelit niepokrytych workiem przepuklinowym, które przedostają się na zewnątrz przez niewielki ubytek w powłokach, mieszczący się zwykle w okolicach nieprawidłowo wykształconej pępowiny. Demi spędziła z synkiem całe jego niespełna roczne życie na oddziale intensywnej terapii szpitalu dziecięcego.
Kobieta wykazała się ogromną wolą walki. Przez całe życie jej chorego synka nie traciła nadziei i pogody ducha.
Maluszek przyjmował śladowe ilości matczynego mleka podawane za pomocą specjalnego aplikatora.
Bezinteresowny gest
Demi nie pozwoliła, by jej pokarm się zmarnował. Ponieważ jej synek nie był w stanie spożywać dużej ilości matczynego mleka, kobieta postanowiła podarować je innym niemowlętom, które, podobnie jak jej maleństwo, każdego dnia walczyły o życie. Supermama przez cały okres pobytu w szpitalu co 3 godziny odciągała mleko ze swoich piersi dla innych maleńkich pacjentów. Robiła to regularnie nawet w nocy, wybudzając się ze snu. Nie chciała pozwolić na to, by nawet kropelka jej pokarmu zmarnowała się. Miała świadomość, ze może ona uratować cenne życie innych niemowląt.
Rekordzistka
Ten mały-wielki gest dodawał młodej mamie nadziei i siły. Gdy Leo po 10 miesiącach walki ze schorzeniem zmarł, Demi, pomimo tej ogromnej tragedii, wciąż przebywała w szpitalu i kontynuowała odciąganie mleka z piersi. Kobieta łącznie oddała ponad 517 litrów mleka. Można rzec, że podarowała innym maluszkom cały kontener pokarmu. Dyrektor szpitala przyznała, iż dotąd nikt nigdy nie został dawcą tak ogromnej ilości matczynego mleka.
Mama na medal
Podziwiam Demi za to, że w tak wielkiej tragedii odnalazła element szczęścia. W wywiadzie udzielonym dla WOWT 6 News powiedziała:
Demi Frandsen
Mama Leo

"On był tego warty, był warty tego wszystkiego, co zrobiłam. Jego życie, te 10 miesięcy, było najlepszym okresem mojego życia."

.

Może cię zainteresować także: Mleko mamy lekarstwem dla wcześniaków!


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...