Długa podróż samochodem z dziećmi? 6 sprawdzonych wskazówek, jak to przetrwać

Podróż samochodem z dzieckiem może być fajną zabawą!
Podróż samochodem z dzieckiem może być fajną zabawą! Prawo autorskie: serrnovik / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wiele godzin spędzonych w samochodzie? To dla każdego z nas niemałe wyzwanie. Ale kiedy towarzyszą nam małe dzieci, może być naprawdę ciężko. Jak sobie poradzić? Oto kilka sposobów.

1. Głodne dzieci to marudne dzieci.
Im silniejszy głód czują dzieciaki, tym więcej czeka was pytań z gatunku: „daleko jeszcze?”. Przerwa w podróży na obiad wszystkim wam umili i ułatwi podróż.

2. Tablet, gry, bajki – tym razem tak.
Raczej nie zachęcamy do sadzania dzieci przed tabletami. Ale w czasie długiej, męczącej podróży jedna czy dwie bajeczki na pewno nie zaszkodzą.

3. Przygotujcie sobie gry na drogę.
Jeden z rodziców lub rodzeństwo mogą grać w Memory i wszelkiego rodzaju zgadywanki. Przygotujcie sobie repertuar odpowiednich gier z wyprzedzeniem, na pewno wszystkim umili to podróż.
4. Bądźcie przygotowani na każdą okoliczność.
Zapasowe napoje, ubrania na zmianę, pieluchy, zabawki – listę niezbędnych rzeczy przygotujcie z dużym wyprzedzeniem. Niczego nie może na niej zabraknąć.

5. Potraktujcie długą podróż jako dobrą okazję do wspólnego czasu.
Na pewno nie macie go w nadmiarze na co dzień. Teraz możecie razem śpiewać piosenki, opowiadać dzieciakom historie z waszego dzieciństwa, wymyślać żarty. Banalne? Ale jakie potrzebne w każdej rodzinie!

6. Wypróbujcie książki.
Niektóre dzieciaki po prostu nie są w stanie ich czytać w czasie podróży. A inne zajmą się ulubionymi książeczkami na bardzo długi czas. Koniecznie sprawdźcie, jak jest u was. Dla starszych dzieci można również zadbać o audiobooki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE