To nagranie obiegło cały świat niosąc ze sobą ważne przesłanie: "Rodzicu, badaj wzrok swojego dziecka!"

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Andrew Verdusco i Jessica Sinclair opublikowali rok temu na Facebooku krótki filmik przedstawiający moment, w którym ich 11-miesięczna córeczka po raz pierwszy założyła okulary. Nagranie obiegło świat i zostało wyświetlone ponad 47 mln razy. Dziś mała Piper, bohaterka wideo, ma już niemal 2 latka. Jej rodzice informują o obecnym stanie zdrowia oczu dziewczynki i apelują do wszystkich rodziców: "Badajcie wzrok Waszych dzieci!"

Rodzice Piper zorientowali się, że dziewczynka nie rozwija się w prawidłowo, w momencie, gdy mała, osiągając odpowiedni wiek, nie zaczynała ani raczkować ani chodzić. Wizyta u optyka ujawniła prawdę - dziewczynka miała bardzo dużą wadę wzroku, co opóźniało jej rozwój. Z powodu dalekowzroczności dziecko nie widziało wyraźnie przedmiotów znajdujących się blisko w jej otoczeniu. Dziewczynka otrzymała swoje pierwsze okulary, co rodzice uwiecznili na filmie. To nagranie stało się internetowym viralem:
Rok po opublikowaniu w sieci nagrania ojciec dziewczynki informuje, że mała Piper czuje się świetnie. Jej wzrok polepsza się wraz z wiekiem, a lekarze dają nadzieję na to, że być może dziewczynka w przyszłości w ogóle nie będzie potrzebowała okularów.
Rodzice Piper apelują do innych rodziców, aby jak najwcześniej badali wzrok swoich pociech. Według American Optometric Association pierwsze badanie wzroku powinno zostać przeprowadzone pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Jeśli rodzice nie zauważają w międzyczasie żadnych problemów, kolejny test wykonywany jest w wieku 3 lat.
Andrew Verducso
tata Piper

"Niepotrzebny jest powód, aby wybrać się do okulisty. Rodzice często przez lata nie wiedzą, że coś jest nie tak, a później okazuje się, że ich dziecko już od długiego czasu ma chore oczy. Zdecydowanie polecam Ci kontrolować wzrok dziecka. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć."

Najczęściej rodzice zabierają swoje dziecko do okulisty dopiero, gdy zachowanie malucha zaczyna zdradzać problemy ze wzrokiem. Pamiętajmy jednak, że o oczy dziecka musimy zadbać już w okresie niemowlęcym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE