Zdradził cię raz? Na pewno nie jest to jego ostatni skok w bok! Mamy na to dowody

Prawo autorskie: studiostoks / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: studiostoks / 123RF Zdjęcie Seryjne
"Once a cheater, always a cheater" głosi popularne powiedzenie, które po polsku mogłoby brzmieć „Kto zdradzi raz, zawsze pozostanie zdrajcą”. Chociaż niewierni partnerzy nieraz prosząc o wybaczenie zarzekają się, że to już nigdy się nie powtórzy, nauka nie jest im przychylna.

Film umieszczony na edukacyjnym kanale AsapSCIENCE boleśnie obnaża pułapki ludzkiej natury. Według badań naukowych skłonność do zdrady może być… genetyczna. To nie tylko nie daje nadziei na poprawę, ale jeszcze pośrednio rozgrzesza tych, którym zdarzył się skok w bok. Zobaczcie sami:
Według naukowców gen kodujący receptor dopaminy odgrywa kluczową rolę w zdradzaniu zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dopamina to inaczej hormon szczęścia, który wydziela się podczas jedzenia, ćwiczeń czy orgazmu. Według jednego z badań, 50 proc. ludzi, którzy posiadają długi wariant allelu tego genu, nigdy nie zdradziła swojego partnera. Wśród osób posiadających wariant krótki,jest to jedynie 22 proc.
Innym podejrzanym za zdradę hormonem jest wazopresyna, zwana „hormonem przytulania”. Jego poziom ma wpływ na zaufanie, empatię i więzi społeczne. Poligamiczne gryzonie, którym wstrzyknięto wazopresynę, częściej stawały się monogamistami!

Inne czynnikami które skłaniają do zdrady są pieniądze (równy poziom zarobków zmniejsza ryzyko niewierności), nierozwiązane problemy emocjonalne, bagaż poprzednich doświadczeń czy… poziom upojenia alkoholowego.

Jednak te wszystkie okoliczności całkowicie nas rozgrzeszają? Szczerze wątpię!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE