Jak poważne są choroby wywołane przez meningokoki? Te zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości

Fot. screen z Facebooka / Terri Lewsley
Fot. screen z Facebooka / Terri Lewsley
Czy warto szczepić dziecko przeciwko meningokokom? Pewna mama, której maluch przeszedł ciężką chorobę przez nie wywołaną chce przekonać innych rodziców, że tak. W tym celu pokazała światu, jakie krzywdy meningokoki wyrządziły jej synkowi.

U synka Terri Lewsley stwierdzono zapalenie opon mózgowych i posocznicę wywołane przez meningokoki gdy miał osiem miesięcy. Stan małego Taylora Marshalla był tak ciężki, że lekarze dawali mu kilka godzin życia. Dziecko zachorowało zupełnie nagle.

Niemal w jednej chwili Taylor przestał być zwyczajnym, zdrowym dzieckiem, został wprowadzony w stan śpiączki medycznej, a jego ręce i nóżki stały się czarne od gangreny. Chłopiec był w nieopisanie złym stanie, na szczęście udało się go uratować. Niestety, przez chorobę stracił lewą nogę oraz wszystkie palce u rąk i nóg. Straszne? W przypadku tej choroby można mówić o szczęściu, wiele podobnych zachorowań kończy się śmiercią dziecka.
Pierwsze objawy chorób wywołanych meningokokami przypominają grypę. Jest to gorączka, senność, ogólne zmęczenie, bóle głowy, wymioty. Noworodki i najmłodsze niemowlęta mogą sprawiać wrażenie ospałych, mogą być też niechętne braniu ich na ręce, a także stracić apetyt. Chociaż to objawy charakterystyczne również dla wielu mniej poważnych chorób dziecięcych, w przypadku ich wystąpienia warto natychmiast skonsultować się z lekarzem!

Obecnie mały Taylor Marshall ma już 20 miesięcy, dzięki protezie nogi uczy się chodzić, poza tym znów jest pełnym energii dzieckiem. „Spójrzcie na mojego chłopca, który pokonał meningokoki! Jest najsilniejszym i najszczęśliwszym małym chłopcem, który codziennie sprawia, że się uśmiecham” – pisze Terri obok szokujących zdjęć dziecka – „I każdego dnia udowadnia mi, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych”. A i jego mamie siły i wytrwałości nie można odmówić!


Źródło: Facebook, Parents.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE