Pojechała do szpitala by urodzić jedno dziecko, do domu wróci z… piątką

25-letnia Manita Singh sądziła, że jej ciąża naprawdę nie wyróżnia się niczym szczególnym. Bardzo się myliła! Spodziewała się jednego dziecka, a urodziła pięć dziewczynek.

Jak to jest możliwe? Pani Singh podczas całej ciąży ani razu nie miała badania ultrasonograficznego. W związku z tym nie ma niczego dziwnego w tym, że spodziewała się narodzin jednego dziecka. Pięcioraczki urodziły się w szpitalu w Amikapur w Indiach. Wprawdzie Manita Singh była dopiero w dwudziestym szóstym tygodniu ciąży, jednak każde z jej dzieci waży powyżej półtora kilograma - to stosunkowo dużo jak na tak wczesny etap ciąży i pięcioraczki.

Świeżo upieczona mama przejdzie do historii swojego regionu. Jest pierwszą kobietą w indyjskim stanie Chhattisgarh, która naturalnie urodziła pięcioraczki. Poza tym w Indiach nie było jeszcze przypadku pięcioraczków urodzonych na tak wczesnym etapie ciąży.


Jak podaje Daily Mail, Mahesh Singh, ojciec dziewczynek, chociaż zaskoczony, jest bardzo szczęliwy z powodu tak zaskakującego obrotu spraw.

„Dziękuję Bogu za pobłogosławienie nas nie tylko jednym dzieckiem. Byliśmy załamani, kiedy straciliśmy nasze pierwsze dziecko, syna, który zmarł tuż po urodzeniu. To było przed dwoma laty. Wierzę, że teraz Bóg zrekompensował nam tamtą stratę. Mam tylko nadzieję, że wszystkie moje córki przeżyją, a ja będę mógł zapewnić im szczęśliwe życie.”


Noworodki pozostają obecnie pod nadzorem lekarzy. „Chociaż są zdrowe, jest za wcześnie by zagwarantować, że wszystkie dziewczynki przeżyją. Oczywiście roimy wszystko, co w naszej mocy, by były bezpieczne” – powiedział dr Tekam, który nadzorował niezwykły poród.

Przypadki urodzenia pięcioraczków zdarzają się niezwykle rzadko. Szanse na to szacuje się na jeden do 60 milionów. Szanse na urodzenie wszystkich pięcioraczków jednej płci są jeszcze mniejsze. Jak jednak widać nawet tak niezwykłe porody mogą się zdarzyć i to wówczas, gdy nikt się tego nie spodziewa.


Źródło: The Daily Mail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE