1,5 - roczne dziecko umiera na ospę! Rodzice swoją bezmyślnością narazili je na zachorowanie

Prawo autorskie: pavsie / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: pavsie / 123RF Zdjęcie Seryjne
1,5 roczny chłopiec trafił do szpitala w ciężkim stanie i zmarło. Jak się okazało, jest to kolejna ofiara tzw. ospa - party, czyli nowej mody środowisk antyszczepionkowców. To już drugi taki przypadek. W 2014 roku, w podobnych okolicznościach, zmarł dwulatek z Wrocławia.

Śmiertelne zabawy w "ospa-party" zdarzają się coraz częściej!
Rodzice umyślnie narażają dziecko na zachorowanie, poprzez kontakt z chorym rówieśnikiem. Ogólnie mówiąc, zamiast szczepić wolą zarazić dziecko i w ten sposób "uodpornić" je na przyszłość.

Lekarze ostrzegają, że to bardzo niebezpieczne i naraża nie tylko zdrowie, ale i życie dziecka. Krajowy konsultant w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska podkreśla, że takie zdarzenia powinny być zgłaszane do prokuratury.

Jak wziąć udział w "ospa-party"?
Sprawa jest całkiem prosta. Rodzice dowiadują się od znajomych, przez Facebooka lub w przedszkolu, że jedno z dzieci złapało ospę. Scenariusz jest taki sam. Organizowana jest impreza, na której chory maluch... zaraża swoich rówieśników.


Czytam o tym, co się stało i pukam się w głowę... Jak można myśleć, że zarażenie dziecka, jedną z cięższych chorób, może mu pomóc. Nie potrafię zrozumieć, jak można świadomie tak narażać maleńkie dzieciaki. Każdy organizm jest inny, i o ile sama ospa może faktycznie nie być męcząca i uciążliwa dla malca, to niestety zdarzają się po niej poważne komplikacje i powikłania, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Może warto jednak wybrać szczepienie?
Prof. Jackowska mówi, że rodzice najgorszą karę już ponieśli, ale to powinna być lekcja dla wszystkich. Rację przyznała jej posłanka PO Lidia Gądek, która sama jest lekarzem rodzinnym - To jest po prostu głupota i jeśli nie da się tego inaczej załatwić, trzeba podjąć kroki, które zabezpieczą nasze dzieci.

Źródło: tok.fm
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE