Czy twoje dziecko załapie się na przedszkole? Rekrutacja czas, start! Co powinieneś wiedzieć i o czym pamiętać

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/en/preschoolers-arts-and-crafts-1191122/]Floridanana[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Floridanana / CC0 Public Domain
Twoje dziecko rośnie, powoli potrafi samos się ubrać, umyć zęby czy namalować obrazek farbami. Czas więc na socjalizację i odpoczynek dla mamy. Czyli? Czyli przedszkole…

Ostatnio jednak tak wiele mówi się o zmianach w systemie edukacji, że właściwie można się pogubić. Jakie są więc aktualne zasady rekrutacji w przedszkolach? Zasada jest jedna – obowiązkiem przedszkolnym objęte są dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dzieci skończą 7 lat.

Teoretycznie proste, prawda? Ale warto wyjaśnić niektóre wątpliwości.

TRZYLATKI
To dzieci urodzone w 2013 roku. Rodzice tych maluchów mogą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola. Jeżeli jednak braknie dla dziecka miejsca w placówce, nie ma ona obowiązku wskazania innego przedszkola, które przyjmie malucha. W tym roku szkolnym będą przyjmowane jako ostatnie.

CZTEROLATKI I PIĘCIOLATKI
To dzieci urodzone w 2012 i 2011 roku. Przysługuje im prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. Jeżeli dla dziecka nie znajdzie się miejsce w konkretne placówce, rodzice muszą zostać poinformowani o innym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, który musi przyjąć dziecko.
SZEŚCIOLATKI
To maluchy urodzone w 2010 roku. Mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej. Może to być również inna forma wychowania przedszkolnego. Obowiązek rozpoczyna się na początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Taki maluch może również rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.


Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Informacja: edukacja.warszawa.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE