"Liroy ja cię proszę zaszczep swoje dzieci!". Nowa komisja rządowa zdecyduje, czy powinniśmy się szczepić

Fot. Screen z youtube
Fot. Screen z youtube
"Dzisiaj wejdę w polemikę z posłem Liroyem" rapuje Gisu, czyli szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Marek Posobkiewicz. Jest to odpowiedź na powołanie w Sejmie zespołu ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych, którego znany raper-poseł jest członkiem.

"Celem ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień. Liczymy, że będzie to początek niezbędnych zmian w Polsce" - na swoim profilu na facebooku napisała Justyna Socha, liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Grupa ta, próbuje doprowadzić do likwidacji obowiązkowych szczepień.

Główny Inspektorat Sanitarny jest odmiennego zdania. "Liroy ja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą, zaszczep... zaszczep także siebie, patogeny są bezwględne mogą dopaść również ciebie" -śpiewa dalej Gisu.
"My nie jesteśmy stroną w tym", zapewnił w tvn24 poseł Liroy-Marzec. I stwierdził, że powołanie nowego zespołu ma być miejscem dialogu o szczepieniach.


Temat szczepień od dawna elektryzuje wszystkich rodziców. Obie strony są dość radykalne w swoich poglądach i możliwość pogodzenia ze sobą tych stanowisk wydaje się być nierealna. A może się mylę?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE