Czy moje dziecko jest chore? Sygnały świadczące o tym, że to nie jest zwykłe przeziębienie

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/anjanettew/5458857332/]anjanettew[/url]/[url=https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/]CC BY-SA 2.0[/url]
Fot. Flickr / anjanettew/CC BY-SA 2.0
Przeziębienie dopada każdego. Na infekcję narażone są przede wszystkim dzieci, które uczęszczają do żłobka lub przedszkola. Wystarczy że jedno dziecko kichnie, a następnego dnia kichać mogą wszystkie.

Pierwsze objawy przeziębienia pojawiają się po 2 - 3 dni od zakażenia. Choć mogą być dokuczliwe, dość szybko możemy im zaradzić. A co jeśli nie mijają? Lub wprost przeciwnie - nasilają się? Podpowiadamy, jak rozpoznać, czy dziecko dopadło zwykłe przeziębienie, czy macie do czynienia z poważniejszą chorobą.
Objawy przeziębienia
To przede wszystkim katar, kaszel, czasem ból gardła (drapanie, pieczenie), a także podwyższona temperatura - najczęściej do 37,5 stopni. Objawy zazwyczaj pojawiają się powoli - najpierw więc możemy mieć do czynienia z katarem, do którego po niedługim czasie dojdzie ból gardła. W przypadku przeziębienia powinno pomóc leżenie w łóżku pod ciepłą kołdrą i przyjmowanie rozgrzewających płynów np. herbaty malinowej.

Jeśli jednak twoje dziecko dodatkowo skarży się na poniższe dolegliwości, warto aby na chwilę opuściło ciepłe łóżku. Bezzwłocznie powinnaś zabrać je na badania jeśli:
-ma wysoką gorączkę dochodzącą do 38, 39, a nawet 40 stopni i nadmiernie się poci
-jest apatyczne i zmęczone
Skarży się na:
-bóle mięśni
-bóle stawów
-bóle brzucha
-dreszcze
-nudności i wymioty
-biegunkę

Nie należy bagatelizować tych objawów, nawet jeśli występuje tylko jeden z nich. Być może macie do czynienia z grypą, która nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań: zapalenia płuc, mięśnia sercowego, stawów, a nawet zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Źródło: mjakmama24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE