Nowy patent na bezpieczne spanie z niemowlakiem. Tego jeszcze nie widzieliście!

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Spanie z niemowlakiem ma zapewne tyle samo zwolenników, co przeciwników. Z jednej strony mamy bliskość z rodzicem, tworzenie więzi i po prostu wygodę płynącą z łatwego dostępu do malucha, z drugiej chodzi o bezpieczeństwo pociechy i komfort zarówno nowonarodzonego dziecka, jak i jego mamy. Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające na bezpieczniejsze i dużo wygodniejsze spanie z maluszkiem.

Na Facebooku portalu BellyBelly udostępniono zdjęcie szpitalnego łóżka zaprojektowanego tak, by kobiety po porodzie mogły spać ze swoimi pociechami z zachowaniem zarówno wygody, jak i bezpieczeństwa. Zwykłe łóżko zostało nieco powiększone o "zatoczkę" dla niemowlaka, odpowiednio zabezpieczoną i dopasowaną do rozmiarów dziecka. Dzięki temu nowe mamy mogą być ze swoimi dziećmi przez cały czas i z łatwością karmić je i otaczać opieką - jest to szczególnie pomocne dla kobiet po cesarskim cięciu.

Tak zaprojektowane posłanie nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa podczas wspólnego spania z dzieckiem, ale z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż współdzielenie zwykłego łóżka. Istnieją też zdrowotne wskazania dla świeżo upieczonych mam do wstawania i ruszania się po porodzie, nawet dla kobiet po cesarskim cięciu - zmniejsza to ryzyko pojawienia się zakrzepu w nogach i pozwala na szybszy powrót do formy.
Niestety nie zamieszczono informacji o projektantach i dostępności pokazanego łóżka, ale tysiące polubień, komentarzy i udostępnień pozwala wysunąć wniosek, iż takie rozwiązanie z pewnością zyskałoby dużą sympatię i akceptację rodziców. A wy co myślicie?

Źródło: yahoo.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE