"Ogarnij się, masz milion możliwości, a nic nie robisz". Przypadkowi ludzie oceniają postać z obrazu, ich słowa szokują

Fot. Screen z Youtube
Fot. Screen z Youtube
Daniel Rusin, założyciel fanpage’a Reżyser Życia przeprowadził w centrum Warszawy bardzo interesujący eksperyment społeczny. Postawił on lustro, zakryte materiałem i namawiał przechodniów, by opisali bardzo znanego człowieka, którego za chwilę zobaczą przed sobą.

Ludzie nie spodziewali się, że za kurtyną jest lustro i reagowali w różny sposób, widząc niespodziewanie swoje odbicie. To jeden z tych eksperymentów, któremu powinien być poddany każdy z nas. To, co myślimy o sobie determinuje nasze działanie. Kompleksy i niezadowolenie z siebie skutecznie obniżają naszą samoocenę.

Szczególnie szokująca jest reakcja jednego mężczyzny, który widząc swoje odbicie mówi „Ogarnij się, kurczę, masz milion możliwości, a ch*ja robisz” – mocne, smutne i szalenie prawdziwe. Eksperyment pokazuje też dziecięcą radość życia i beztroskę. Zadziwiające, jak bardzo my, dorośli jesteśmy krytyczni wobec siebie.


Kluczem do szczęścia jest przecież akceptacja samego siebie. Jeśli nie lubisz swojego odbicia w lustrze, nie doceniasz swoich zalet, nie mobilizujesz samego siebie – nigdy nie będziesz szczęśliwy, ani nie zbudujesz pozytywnych relacji z innymi.

A co Ty myślisz o sobie?

Źródło: Warszawa w Pigułce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE