Jak uspokoić płaczące niemowlę? Będziecie zaskoczeni, jakie to proste - tej metody na pewno nie znacie

Fot. screen z YouTube
Fot. screen z YouTube

Każda mama wie, że niemowlę potrafi bardzo długo i bardzo głośno płakać. I nie ma się co dziwić - tylko w ten sposób dziecko jest w stanie wyrazić swoje niezadowolenie.

Dlaczego niemowlę płacze? Powodów może być wiele. Dziecko może być głodne, może być mu zimno, albo wręcz przeciwnie - może mu być zbyt gorąco, lub po prostu jest rozdrażnione. Zaniepokojone mamy przeczesują internet w poszukiwaniu sposobów, jak pomóc dziecku i jak zrozumieć co mu dolega. Niestety, na to pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi, ale warto wypróbować sposób, który proponuje pewien kalifornijski lekarz.


Doktor Robert Hamilton w krótkim, 4 - minutowym filmiku tłumaczy i pokazuje, jak uspokoić płaczące niemowlę. Jego sposób nie jest skomplikowany - wystarczy tylko zastosować się do kilku rad.
Dziecko trzymaj pod kątem 45 stopni środkiem dłoni i podtrzymuj jego bródkę, a jego rączki złóż w poprzek klatki piersiowej. Następnie delikatnie potrząsaj jego pupką, kołysząc go. Wszystkie ruchy, które wykonujesz, wykonuj spokojnie i delikatnie.

Jeśli maleństwo nie przestanie płakać, sprawdź, czy nie dolega mu nic poważniejszego lub czy nie jest po prostu głodne.

Zobaczcie, jak w łatwy sposób uspokoić niemowlę:Źródło:babyboom.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE