Po trzecie: Nie graj ofiary! 10 rzeczy, których NIE robią ludzie w szczęśliwych związkach

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/para-kobieta-cz%C5%82owiek-datowanie-983961/]Unsplash[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
Każdy z nas zna jakąś parę, która idealnie do siebie pasuje. Nie kłócą się, a nawet jeśli to sporadycznie i szybko dochodzą do porozumienia. Troszczą się o siebie, wspierają, dbają i oboje wykazują się ogromnym zaangażowaniem. Zastanawiasz się jaki jest klucz do szczęścia w związku? Jak budować właściwe relacje? Gdzie tkwi klucz do sukcesu?

Udany związek nie jest kwestią szczęścia. To codzienna, ciężka praca. Może nie chodzi o to, jak zachowują się ludzie w szczęśliwych związkach, ale czego nie robią i czego unikają? Brzmi prosto? Przygotowaliśmy więc listę 10 rzeczy, których NIE robią ludzie, będący w szczęśliwych związkach.

1. Nigdy nie skarżą się na swojego partnera znajomym i rodzinie
Szczęśliwe pary wiedzą, że w tej relacji najważniejsi są oni sami, dlatego problemy rozwiązują bezpośrednio między sobą. Jeśli pojawia się problem nie kierują się doradztwem innych osób. Negatywna, subiektywna ocena obcych może tylko zaszkodzić ich relacji. Nie ma nic złego w rozmowie z osobami trzecimi, jeśli nie sprowadzają się jedynie do narzekania na partnera.


2. Nie porównują swojego związku do innych
Nie bez powodu mówi się, że u sąsiada trawa jest zawsze bardziej zielona… Szczęśliwe pary wierzą, że ich miłość i związek są unikatowe, jedyne w swoich rodzaju, dlatego nie szukają wzorców wśród innych.

3. Nigdy nie grają ofiary. Ani przed partnerem, ani przed otoczeniem
Szczęśliwe pary otwarcie rozmawiają o tym, czego potrzebują. Nie muszą użalać się nad sobą, by osiągnąć lub zdobyć to, czego pragną.

4. Nie traktują siebie samych śmiertelnie poważnie
Szczęśliwe pary wiedzą, że życia nie można traktować zbyt serio. Nawet kiedy jest bardzo źle, a los rzuca kłody pod nogi zakochani wiedzą, że mają siebie i muszą szukać pozytywów. Cieszyć się z małych rzeczy i śmiać, gdy to tylko możliwe.

5. Nie krytykują
Szczęśliwe pary wiedzą, że krytyka tylko ciągnie w dół i niszczy relacje. Jeśli denerwuje Cię coś, co robi Twój partner, postaraj się porozmawiać z nim spokojnie i wytłumaczyć o co chodzi.

6. Nie ignorują finansów
Szczęśliwe pary wiedzą, że stres związany z problemami finansowymi potrafi zburzyć związek. Należy dyskutować o pieniądzach, wydatkach i długach, bo tylko wtedy można zadbać o spokojną przyszłość.

7. Nie próbują czytać w myślach
Bo nie muszą. Szczęśliwe pary są ze sobą w jakiś magiczny sposób połączone mentalnie. Doskonale wiedzą, co czuje ich druga połówka, nie muszą się domyślać.

8. Nie mają obsesji na punkcie swoich ról
Nawet jeśli wykonują zajęcia typowo damskie lub typowo męskie, nie trzymają się stereotypów. Szczęśliwe pary potrafią być elastyczne i wyręczać się w swoich zadaniach.

9. Nie zrzędzą
Szczęśliwe pary nie stosują nacisku, nie gderają i nie dokuczają sobie po złości. Przeciwnie – wspierają się i dbają, by partner czuł się w związku ważny i doceniony.

10. Nie czerpią związkowych inspiracji z telewizji
Szczęśliwe pary wiedzą, że to co pokazują celebryci jest iluzją. Nie porównują siebie i swoich związków do ludzi z pierwszych stron gazet.

Źródło: Women's Health
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE