Twoje dziecko uwielbia "Krainę Lodu"? Oto 15 filmów, które musisz z nim obejrzeć!

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Pamiętacie „Krainę Lodu”? Ten animowany film Disneya z 2013 roku okazał się kasowym hitem, a osadzona w zimowej scenerii historia Anny, która próbuje ocalić przed zamarznięciem mieszkańców królestwa Arendelle poruszyła miliony serc na całym świecie. Nasze również.

Jeśli Wy także z uśmiechem na ustach wspominacie "Krainę Lodu", a na myśl o tym filmie nucicie w głowie fenomenalną piosenkę „Let It Go” śpiewaną przez główną bohaterkę - koniecznie zobaczcie proponowane przez The Telegraph filmy.

Każda z poniżej przedstawionych produkcji w mniejszym bądź większym stopniu nawiązuje do „Krainy Lodu”. Mamy więc filmy, których akcja toczy się podczas srogiej zimy, mamy też odważne i dzielne główne bohaterki, na które czeka wiele niebezpiecznych przygód. Jedno jest pewne - każdy z nich zostanie na długo w Waszej pamięci.

Merida Waleczna

Starożytna Szkocja. Księżniczka Meridawychowywana przez matkę na perfekcyjną damę i przyszłą królową, od dworskiej etykiety i tradycji, woli typowo męskie zajęcia jak chociażby strzelanie z łuku. Buntuje się, kiedy słyszy, że już wkrótce odbędzie się jej ślub. Chcąc odmienić swój los, wyrusza w pełną przygód podróż.

Sekret Księgi z Kells

IX wiek. Irlandzkie opactwo. Młody mnich Brendan od starszego brata Aidana otrzymuje niełatwe zadanie. Ma bowiem ukończyć tajemniczą Księgę z Kells. Brendan podejmując się zadania, nie spodziewał się jednak, że wiązać się ono będzie z tak dużym niebezpieczeństwem.


Podniebna poczta Kiki

Choć produkcja ma już swoje lata (film powstał w 1989 roku) na pewno spodoba się fanom „Krainy Lodu”. Opowiada bowiem historię 13-letniej Kiki, początkującej czarownicy. Aby udowodnić, że nadaje się na pełnoprawną czarownicę, Kiki musi opuścić swój dom i zamieszkać w innym mieście. Wybór pada na Koriko - piękne, nadmorskie miasto. Po chwilowych trudnościach z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu, dziewczynka zaczyna świadczyć usługi kurierskie. Oczywiście wykorzystując przy tym swoje magiczne umiejętności.

Epoka lodowcowa

Jeśli „Krainę Lodu” kochasz właśnie za piękną, śnieżną scenerię – oglądając „Epokę lodowcową” na pewno się nie rozczarujesz. Co więcej, historia mamuta Mańka, leniwca Sida, tygrysa Diego i wiewiórki Scrat rozbawi Cię do łez.

Happy Feet: Tupot małych stóp

Jeszcze więcej rozrywki dla miłośników lodu i śniegu. Happy Feet to historia pingwina Mambo, który (niestety) w odróżnieniu od swoich towarzyszy, nie potrafi śpiewać. Odkrywa jednak w sobie inny talent...talent do tańca.

Zaczarowana

„Zaczarowana” to opowieść o księżniczce Giselle, która wepchnięta przez złą wiedźmę do magicznej studni, trafia do…Nowego Jorku. Czy odnajdzie się w prawdziwym świecie?

Koralina i tajemnicze drzwi

Film opowiada o 11-letniej Koralinie, która przeprowadza się z rodzicami do starego wiktoriańskiego domu. Pewnego dnia znajduje w nim ukryte drzwi, które prowadzą do zupełnie innego świata. Świata, w którym jej rodzice i przyjaciele zamiast oczu mają guziki. Czy uda im się przekonać dziewczynkę, aby z nimi została?

Zaplątani

Roszpunka to posiadaczka włosów o magicznej mocy. Ponieważ już od wielu lat żyje na odludziu, marzy, aby poznać prawdziwy świat. Kiedy na swojej drodze spotyka czarującego łotrzyka, jej marzenia stają się bardziej realne.

Jak wytresować smoka

Wyspa Berg to świat wikingów i dzikich smoków. Pewien nastolatek o wdzięcznym imieniu Czkawka z pokonywaniem smoków najlepiej sobie nie radzi. Chcąc jednak udowodnić, że jest coś wart - uczęszcza na zajęcia, które mają mu w tym pomóc. Zdziwienie na twarzy mieszkańców, kiedy zamiast zabić smoka zaprzyjaźnia się z nim - bezcenne.

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

Czwórka rodzeństwa przebywa na wsi, w domu nieco ekscentrycznego profesora. Pewnego dnia odkrywają przejście przez szafę prowadzące do Narnii - krainy zamieszkiwanej przez mityczne stworzenia i mówiące zwierzęta.

Anastasia

Główna bohaterka nie pamięta swojej przeszłości. Kiedy uzyskuje pełnoletność i opuszcza sierociniec przybywa do Petersburga. Tam spotyka Dimitra, który dostrzega w niej Anastasję - córkę cara Mikołaja II.

Most do Terabithii

Jessy i Leslie są przyjaciółmi. W pobliskim lesie odkrywają zamieszkaną przez magiczne stworzenia krainę Terabithii. Wkrótce, w tym niezwykłym królestwie wiele się pozmienia...

Mała księżniczka

Sara to dziewczynka, której niczego nie brakuje. Uczęszcza do szkoły z internatem, ma swoją własną pokojówkę, salon, kucyka...Wszystko czego zapragnie. Kiedy dociera do niej tragiczna informacja o śmierci ojca i jego bankructwie, panna Minchin, która prowadzi szkołę dla młodych dam, zamienia "pokazową wychowankę" w służącą. Czy Sara odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

Stalowy gigant

Ogromny, żelazny stwór spotyka małego chłopca Hogarth'a, z którym się zaprzyjaźnia. Hogarth zafascynowany fantastycznymi superbohaterami pokazuje Gigantowi uproszczoną dziecięcą wizję rzeczywistości.

Mój sąsiad Totoro

Satsuki i Mei wraz ze swoim ojcem przeprowadzają się na wieś do starego, zaniedbanego domu. Wkrótce odkrywają, że pobliski las zamieszkują magiczne stworzenia.

Źródło: The Telegraph
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • film
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE