Kiedy urodziłaś dziecko? Tylko jedna pora roku gwarantuje, że będzie zdrowsze, wyższe i silniejsze

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/siostry-dziewczyny-lato-zabawa-931131/]langll[/url] / [url=https://pixabay.com/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / langll / CC0 Public Domain
Lepiej rodzić latem niż zimą - do takich wniosków doszedł dr John Perry, który wraz z grupą naukowców z Cambridge przeanalizował historię zdrowia ponad pół miliona Brytyjczyków.

Wyniki badań mogą zaskoczyć niejednego rodzica. Okazuje się bowiem, że osoby urodzone w czerwcu, lipcu i sierpniu, w dzieciństwie były zdrowsze i silniejsze od tych urodzonych zimą. Również w dorosłym życiu cieszą się wyższym wzrostem. Z kolei dzieci urodzone zimą częściej skarżą się na problemy ze zdrowiem.

Ponadto udowodniono, że dziewczynki urodzone latem dojrzewają znacznie później (co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie), niż te urodzone w grudniu, styczniu i lutym. Zdaniem Perry'ego odpowiedzialna za to jest przede wszystkim naturalna witamina D, czyli duża ilość dostarczanego słońca! Jak podkreśla naukowiec, planowane są dalsze badania, które być może już wkrótce powiedzą więcej o zbawiennym wpływie witaminy D na rozwój płodu.

Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie "Heliyon".

Źródło: Independent
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE