Stomatolog dla dzieci za darmo. Jednak nie dla wszystkich...

Fot. Pixabay/[url=https://pixabay.com/pl/dentysta-stomatolog-b%C3%B3l-borowa%C4%87-428647/]jarmoluk[/url] / [url=  http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url]
Fot. Pixabay/jarmoluk / CC O
Nowy Prezydent miasta dba o swoich mieszkańców, nawet o tych najmłodszych. Od pewnego czasu specjaliście informują, że w Polsce dzieci mają poważne problemy z próchnicą i nie jest to garstka dzieci. Jak podaje Najwyższa Izba Kontroli n próchnicę cierpi obecnie aż 85% sześciolatków i 90% siedmiolatków. Jednak podawanie samych danych nie wystarczy, należy podjąć konkretne działania.

Świetnym przykładem jest Robert Biedroń, który postanowił zadbać o zęby słupskich dzieci. Od września wraz z Fundacją Wiewiórki Julii rozpoczęto w Słupsku akcje sprawdzenia zębów, która ma objąć 5000 uczniów. Docelowo Prezydent Słupska będzie chciał przywrócenia w szkołach gabinetów stomatologicznych, co dziś, ze względu na biurokrację i inne obostrzenia nie jest łatwe.

Rzecznik Praw Dziecka kilka tygodni temu zwrócił się rządu o podjęcie działań zmierzających do ograniczenia problemów z próchnicą wśród dzieci, która sięga rozmiarów epidemii. Robert Biedroń liczy na to, że sprawdzenie stanu zębów uczniów da początek zwrócenia uwagi rodziców na ten problem i sprawi, że pomyślą oni o wizycie ze swoim dzieckiem u dentysty.


Pozazdrościć takiego włodarza? A może po prostu wziąć przykład.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE