Wakacyjna podróż z małym dzieckiem. Przygotuj się na wyzwanie

Fot. 123RF
Dłuższa podróż z małym dzieckiem jest ogromnym wyzwaniem dla rodzica zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Wiele osób wybiera podróż w nocy lub wczesnym rankiem, kiedy maleństwo jeszcze śpi, jednak wiadomo, że ten moment w końcu nastąpi, kiedy się obudzi. I co wtedy? Najważniejsze to nie wpadać w panikę. Najlepiej mieć już wcześniej zaplanowane wspólne zabawy i muzykę, tak by móc umilić i urozmaicić podróż.

W przypadku starszych dzieci dobrym pomysłem będą gry i zabawy słowne. Można z dzieckiem liczyć samochody lub drzewa, układać historię poprzez dodanie przez każdego kolejnego słowa, czy też opowiadać bajki i śpiewać. W przypadku podróży z najmłodszymi dziećmi warto mieć przy sobie jego ulubione zabawki. Świetnym rozwiązaniem są zabawki z zawieszką, dzięki którym nie będziemy musieli szukać pod fotelami ubrudzonego gryzaka czy pluszaka. Zabawki te można przypiąć do wózka lub fotelika, są one kolorowe, więc z pewnością na jakiś czas zainteresują dziecko. Pełnią funkcję zarówno gryzaka, jak i grzechotki oraz maskotki. Taka zabawka daje możliwość przyjemnej edukacji. Po drodze możemy dziecko uczyć rozróżniania kolorów, kształtów oraz dźwięków. W ten sposób podróż minie szybko i w miłej atmosferze.
Niestety zakończona podróż nie oznacza odpoczynku. Zazwyczaj czeka nas zbieranie chrupek, paluszków, mycie foteli po sokach i herbatkach. Widok taki jest szczególnie bolesny dla ojca. Dlatego warto zaopatrzyć się w organizer samochodowy, do którego włożymy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy – w ten sposób unikniemy bałaganu. Ciekawym rozwiązaniem dla starszych dzieci jest kubek niewysypek. Posiada on elastyczną przykrywkę, która umożliwia małym rączkom łatwy dostęp do środka, ale jednocześnie zapobiega wysypaniu się zawartości w razie przewrócenia kubka. Do kubka można włożyć przeróżne przekąski, takie jak chrupki, owoce, warzywa i ciastka. Dodatkowym atutem kubka są antypoślizgowe uchwyty, które ułatwiają dziecku trzymanie. Jest to świetny pomysł na uniknięcie resztek jedzenia na ziemi i kanapie.
Natomiast, aby uniknąć plam od soków i herbatek warto zaopatrzyć się w kubek niekapek, który nie pozwoli na wylanie się choćby kropli napoju. Kubek jest dostosowany do miękkich dziąseł dziecka, poprzez miękki silikonowy ustnik. Warto zaopatrzyć się w termiczny kubek niekapek, który nie tylko zadba o prawidłową temperaturę napoju zimą, ale również latem.
Kubki o intensywnych kolorach przyciągają uwagę dziecka, więc z pewnością nie będzie problemu, by zaczęło z niego pić.
Podróż samochodem z małym dzieckiem z pewnością wiąże się ze stresem zarówno rodzica, jak i dziecka, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy zmniejszyć go do minimum. Wspólny wyjazd na wakacje to okazja do lepszego poznania się, pogłębienia więzi. Warto pozytywnie wykorzystać ten czas.

  
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE