Twoje dziecko nie chce myć zębów? Znaleziono na to skuteczny sposób!

Fot. Pixabay/ [url=http://pixabay.com/pl/ch%C5%82opiec-dziecko-u%C5%9Bmiech-szcz%C4%99%C5%9Bliwy-676122/]wjgomes[/url] / [url= http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url] Sposób na zdrowe zęby
Fot. Pixabay/ wjgomes / CC O Sposób na zdrowe zęby
Tego jeszcze nie było. Opracowano aplikacje na smartfon i tablet, dzięki której twoje dziecko nie będzie mogło się doczekać mycia zębów.

Playbrush ma na celu zachęcenie dzieci do dbania i higienę jamy ustnej. Działanie jest dość proste. Pomysłodawcy z Kickstar proponują zakup specjalnej szczoteczki, która będzie łączyć się zdalnie ze smartfonem lub tabletem, na którym po ściągnięciu specjalnej gry wyświetlać się będą zadania dla szczotkującego zęby. Co ważne, szczoteczka będzie miała wymienną końcówkę, także będzie mogła używać jej właściwie cała rodzina.

W pierwszej proponowanej grze dziecko poruszając szczoteczką musi utrzymać w powietrzu lecącego lwa. W tym przypadku ważna jest prędkość poruszania szczoteczką, która pozwala trzymać lwa na optymalnej wysokości. Zmiany tła w zachęcają gracza do przejścia do mycia kolejnych zębów. Przykładowo, gdy zbyt długo myte są zęby po prawej stronie na dole, w grze pojawiają się przeszkody trudne do przejścia. Na razie powstała tylko jedna taka gra, ale planowane są następne.

Co o tym myślicie? Pewne jest, że dzieci ze zdecydowanie większą przyjemnością myłby zęby, a co więcej nie zapominałyby o tym obowiązku. Próchnica, o której ostatnio głośno może odeszłaby w zapomnienie. Cóż, z pewnością ręce mogliby zacierać producenci telefonów o tabletów, które chyba notorycznie topiłyby się w łazienkowej umywalce.


Źródło: Stuff.tv
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE