Grunt to przewijak, czyli co mówiłoby niemowlę

Bev Sykes / http://tnij.org/1jyr0up / CC BY / http://goo.gl/sZ7V7x
Gdyby niemowlaki umiały mówić, to powiedziałyby, że liczą się tylko przewijak, kocyk i zabawki. W pierwszych miesiącach życia to jedne z najważniejszych rzeczy. Większość tego czasu dziecko spędza w pozycji leżącej, a skompletowanie odpowiedniej wyprawki to gwarancja jego dobrego samopoczucia.


Dobrze zadbać o odpowiedni przewijak - przyda się zresztą nie tylko do zmiany pieluch, bo można go użyć do karmienia, zmiany ubrań, czy podczas kąpieli w łazience. Niewiele jest przedmiotów używanych w pierwszych miesiącach życia tak często jak przewijak. Zapewnia izolację od chłodnego podłoża, a jednocześnie chroni meble przed pobrudzeniem i zniszczeniem. Jaki z dostępnych na rynku przewijaków zasługuje na uwagę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Dobry przewijak na pewno jest mobilny. W zależności od potrzeb rodzica i sytuacji, można go umieścić zarówno na komódce, jak i zamocować na łóżeczku. Pokryty materiałem, który łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu pielęgnacja dziecka odbywa się w higienicznych, zdrowych warunkach. Oprócz uszytwnianej wersji “domowej” warto zaopatrzyć się również w wersję turystyczną - niezbędną podczas krótszych i dłuższych wyjazdów.
Usztywniane i turystyczne przewijaki ma w swojej ofercie polska firma Sensillo. Fajnym rozwiązaniem są umieszczane na przewijakach miarki, które pozwalają na śledzenie rozwoju maluszka.


Równie ważne, a zdarza się, że niedoceniane przez rodziców, są kocyki. Niemowlęta mają niżej ustawiony próg wrażliwości na zimno niż dorośli. Kocyki zapewniają dzieciom odpowiedni komfort. Najlepiej przygotować sobie kilka zestawów na różne pory roku. Cieńsze - jednowarstwowe są idealnie późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Grubsze dwuwarstwowe, – przydadzą się późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Warto pamiętać, aby na zimniejsze i cieplejsze miesiące mieć przynajmniej po dwa, trzy koce każdego rodzaju. Gdy jeden jest “w praniu”, zawsze pod ręką jest zapasowy.

Kocyki dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Różne są też materiały, z których sa zrobione kocyki - ich wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Trzeba jedynie pamiętać, że te z materiałów naturalnych mają nieco lepszą przewiewność, a z materiałów sztucznych np. polaru lepiej trzymają ciepło i bywają przyjemniejsze w dotyku. Bardzo szeroki wybór kocyków “na każdą okazję” oferuje polska marka Sensillo.

“Młodszym bratem” kocyka jest okrycie kąpielowe - czyli ręcznik z kapturem, który pozwala szczelnie okryć dziecko i je osuszyć bez narażania na chłód. Okrycia są zwykle wykonane z grubej tkaniny frotte co gwarantuje ich chłonność i ciepło dla dziecka. Wysoką jakość okryć kąpielowych zapewnia marka Sensillo.
W każdej wyprawce dla dziecka nie może oczywiście zabawek. Powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale również pomagać rodzicom w uspokajaniu dziecka i zajmowaniu jego uwagi. Tutaj również ciekawą ofertę ma Sensillo. Szczególnie warty polecenia jest piesek piramidka – można go układać na różne sposoby, a w główce umieszczona jest grzechotka.
Warto szukać w internetowych i stacjonarnych sklepach akcesoriów i zabawek firmy Sensillo, bo to gwarancja wysokiej jakości. Można też skontaktować się bezpośrednio z firmą, która szybko wskaże najbliższy sklep.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...