Place zabaw coraz lepsze, ale wciąż mają wiele braków – oceniają rodzice

W Polsce przybywa ciekawych placów zabaw. Jednak większość z nich nastawionych jest tylko na jeden rodzaj aktywności
W Polsce przybywa ciekawych placów zabaw. Jednak większość z nich nastawionych jest tylko na jeden rodzaj aktywności Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Jak wynika z badań "Pokaż wasz plac zabaw" przeprowadzonych przez Ośrodek Ewaluacji, zdaniem rodziców małych dzieci place zabaw w Polsce są w coraz lepszym stanie. Aż 77,8 proc. ankietowanych uważa, że spełniają one oczekiwania ich dzieci.

Mają jednak one swoje minusy. Według rodziców i opiekunów, którzy wzięli udział w badaniu, przy placach zabaw brakuje: toalet, schronienia przed deszczem lub słońcem, kawiarni czy sklepów. Minusem współczesnych placów zabaw jest również fakt, są podobne do siebie, nastawione na podobny typ dziecięcej aktywności. A to oznacza, że nie rozwijają dziecięcej kreatywności.

Na placach zabaw dzieci najczęściej wspinają się, zjeżdżają po zjeżdżalni, chodzą po równoważni (88,64 proc.), huśtają się i kręcą na karuzeli (77,84 proc.), bawią się w piaskownicy (76,14 proc.), biegają i bawią się w berka (55,11 proc.). Z kolei dla rodziców place zabaw są miejscem odpoczynku (54,5 proc.).

Źródło: SE.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE