Aktywny weekend: od Festiwalu Chleba po urodziny Kinder Niespodzianki

Festiwal Chleba szykuje się w sobotę, w Warszawie.
Festiwal Chleba szykuje się w sobotę, w Warszawie. fot. flickr / http://skroc.pl/5f89c / Beckmann's Bakery
Festiwal Chleba, urodziny Kinder Niespodzianki na Stadionie Narodowym, pokazy filmów dla rodziców z dziećmi i inne atrakcje. Tak w dużym skrócie zapowiada się najlbliższy weekend. Zachęcamy, żeby zrezygnować z leżenia na kanapie i spędzić go aktywnie. Podpowiadamy, gdzie można to zrobić.

Jak powstaje chleb?
Jeśli ktoś słyszy często takie pytanie z ust swojego dziecka, może odwiedzić warszawski Festiwal Chleba w Wypiekach Kultury. Odbędzie się on w sobotę między 12.00 a 18.00, a wstęp będzie darmowy. Wystawcy biorący udział w targach zaprezentują "tematyczne" wyroby. Do obejrzenia i spróbowania będą wszelkiego rodzaju pieczywa, wypieki, ciasta, naturalne miody, dżemy i konfitury, chatneye i mąki. Co więcej, na miejscu będzie można odwiedzić 2 stoiska z ceramiką. Na jednym z nich odbędzie się pokaz wyrobu naczyń z gliny na kole garncarskim.

Poranek literacki na ulicy Czereśniowej
W sobotnie przedpołudnie w Poznaniu na osiedlu Przyjaźni 125 dzieci będą miały okazję przyjrzeć się, jakie zmiany przynosi ze sobą jesienny czas: co dzieje się z drzewami, ptakami, latawcami. W czasie spotkania będzie też szansa przeniesienia się w świat obrazkowej książki, której autorką jest Rotraut Susanne Berner. Jak mówiła o tej książce sama autorka, nie ma w niej żadnego napisanego słowa a tyle ta książka opowiada...

Pokaz filmu "Alfabet"
W sobotnie popołudnie rodzice z dziećmi są zaproszenie też na specjalny pokaz w Kinie Iluzjon przy Narbutta na Mokotowie. Będzie to pokaz filmu „Alfabet” w reżyserii Erwina Wagenhofera, który inauguruje cykl pokazów filmów dokumentalnych Akademii PLANETE+ DOC w Iluzjonie, skierowany do rodziców, opiekunów i dzieci. Jak zapowiadają twórcy tego obrazu, ten film wywoła rewolucję w głowie każdego, kto kiedykolwiek chodził do szkoły.
Po filmie odbędzie się też dyskusja: „Nowe spojrzenie na edukację - każde dziecko jest geniuszem”. W dyskusji udział wezmą między innymi Mariusz Dzieciątko, prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie i Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowa i telewizyjna, współprowadząca program Duże dzieci, która stworzyła audycję Dzieci wiedzą lepiej w Programie Trzecim Polskiego Radia.


Sentymentalna podróż muzyczna
Właśnie w Teatrze Małego Widza przy Jezuickiej w niedzielny wieczór czeka nas premiera koncertu "SENTY-MENTY. Filmowy pamiętnik dźwiękowy". Na program tego koncertu złożą się piosenki dobrze znane tym osobom, których dzieciństwo przypadło na lata 70-te i 80-te?
Agnieszka Czekierda, reżyser koncertu "SENTY-MENTY" W Teatrze Małego Widza

"Wybraliśmy ponadczasowe kompozycje, na których wychowało się pokolenie dzieci i młodzieży lat 80–tych, ale przecież znane są one również pokoleniu naszych rodziców, którzy dzisiaj z kolei są dziadkami naszych dzieci. Sam Teatr Małego Widza kieruje swoje spektakle do rodzin z dziećmi w wieku 1 – 5 lat i to właśnie z tą grupą widzów jesteśmy kojarzeni, jednak w moim przekonaniu koncert „Senty-Menty” jest wyjątkowym muzycznym spotkaniem co najmniej trzech pokoleń".

Bilety na ten koncert kosztują 45 złotych. W sobotę o 18.00 odbędzie się występ przedpremierowy. Za to w niedzielę przed nami oficjalna premiera.
Warsztaty origami we Wrocławiu
W sobotę między 12:00 a 14:00 dzieci we Wrocławiu mogą wziąć udział w zajęciach z origami. W programie jest zatrzymywanie lata, które polegać będzie na tworzeniu z papieru kolorowych motyli i tulipanów, które będą mogły dekorować dziecięce pokoje. Zapisać się na warsztaty można dzwonią na numer 697 44 35 45 albo pisząc na adres e-mailowy pok@dasie.wroc.pl. Warsztaty odbędą się w DASIE przy ulicy Powstańców Śląskich 58d/U-1 we Wrocławiu.

W niespodziankach najpiękniejsze jest to, że dopiero się zdarzą
Niespełna tydzień temu Polacy wygrali tam z Niemcami. Kilka dni temu nasi piłkarze zremisowali tam ze Szkotami. A w ten weekend na Stadionie Narodowym królować będzie jajko Kinder Niespodzianka, które świętuje swoje 40. urodziny. Na gości Stadionu czekać będą cztery strefy:
w Strefie Sceny wystąpią miedzy innymi Majka Jeżowska i Maciej Pol. W Strefie Urodzinowej zagoszczą stanowiska z bańkami mydlanymi, strefy do tworzenia laurek dla Kinderino oraz do składania i malowania kolorowanek 3D, a także gadżety w postaci czapeczek urodzinowych dla każdego małego gościa. Odpocząć będzie można siedząc na jednym z pięter ogromnego, pluszowego tortu Kinder Niespodzianki.
Strefa Rozrywki przypominać będzie wesołe miasteczko pełne atrakcji dla małych gości. Karuzele, plac z autami do zderzania, maty do tańczenia, przejażdżka kolejką, show z Duszkiem, oraz automaty do gry z innymi postaciami z Kinder Niespodzianki to tylko część z nich. Dodatkowo w Strefie Ogólnej pojawią się klauni-balonikarze, które wyczarują z balonów zwierzęta o najdziwniejszych kształtach, a każdy gość na urodzinach Kinder Niespodzianki będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wstęp na Stadion Narodowy przez cały weekend będzie wolny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE