Żegnaj pielucho!

Uczenie "nocnikowania" to wyzwanie zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Nierzadko okupione sporym wysiłkiem i stresem. Nie musi tak być. Pomoże odpowiednio dobrany nocnik.

Sympatyczny i bezpieczny
Jak znaleźć taki nocnik dla dziecka, który jednocześnie dziecko polubi, a rodzicowi da poczucie bezpieczeństwa? Istotna jest konstrukcja nocnika oraz antypoślizgowe elementy, które zapewniają jego stabilność. Kluczowe jest to, by dziecko czuło się na swoim "tronie" po prostu wygodnie i pewnie. Zapewnić mogą to kształt nocnika dopasowany do dziecięcej anatomii oraz stabilne oparcie. Duży przegląd różnych nocników można znaleźć tutaj
Krok po kroku wybieramy nocnik
Po pierwsze, sprawdzamy atesty i certyfikaty. Najwyższe standardy bezpieczeństwa spełniają produkty certyfikowane przez instytucje TUV. Po drugie, to dziecko powinno wybrać ulubiony kolor. I nie warto się złościć, gdy wybierze zupełnie zgodnie ze stereotypem. Dużo chętniej będzie używać nocnika, który samo wybrało.

Dzieci przepadają także za nocnikami z nadrukami postaci z ukochanych bajek. Tu jednak ważna uwaga: ważne, żeby ci bohaterowie nie byli uwieczniani w formie odrywanych naklejek. Najlepiej i najbezpieczniej jest wtedy, gdy wszystkie etykiety umieszczone są na trwałe w produkcie.

Poza porządnym nocnikiem kluczem są cierpliwość i wsparcie dla małego odkrywcy, który właśnie zdobywa kolejny kamień milowy w żmudnym procesie dorastania:
Kiedy maluch już nieco podrośnie, przydadzą się nakładka sedesowa i podest dziecięcy. Stworzą praktyczny zestaw, który sprawi że wysoka i niewygodna toaleta nie będzie więcej stała dziecku na przeszkodzie w nauce samodzielności.
Nakładka sedesowa musi pasować do wszystkich standardowych toalet i mieć antypoślizgowe krawędzie, aby łatwo było ją mocować do sedesu. W przypadku podestu dziecięcego konieczna jest antypoślizgowa powierzchnia: zapewnia bezpieczeństwo i stabilność.

Na rynku dostępne są także podwójne podesty. Dzięki dwóm niezależnym stopniom, pomagają dziecku już od najmłodszych lat dosięgnąć toalety, umywalki czy stołu. Są praktyczne, lekkie oraz bezpieczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE