Ta mapa to zwiastun prawdziwej katastrofy. Tego MEN się nie spodziewał

Ile szkół przystąpi do strajku nauczycieli 2019?
Ile szkół przystąpi do strajku nauczycieli 2019? fot. Facebook / Nie dla chaosu w szkole
Przed strajkiem nauczycieli trwa liczenie placówek, które wezmą w nim udział. To znakomita większość szkół. Na 12 dni przed rozpoczęciem protestu generalnego podano dokładną liczbę szkół, w których na pewno nauczyciele staną do walki o godne warunki pracy.


Dane opublikowano na facebookowym profilu "Nie dla chaosu w szkole". Dowiadujemy się z nich ile szkół jest po referendum gotowych do protestu.
Jak się okazuje, nie są to pełne dane, dlatego nie ma sensu przeliczać liczb na procenty. Takimi statystykami dysponuje wyłącznie ZNP.

Jednak w komentarzach nauczyciele dzielą się wynikami z poszczególnych miast. Np. w Warszawie strajkować będzie ok. 90 proc. szkół i 60 proc. przedszkoli. Imponujące wyniki ma Łódź: tam do strajku przystąpią 124 przedszkola z 140 placówek, wszystkie szkoły podstawowe, wszystkie szkoły ponadgimnazjalne oraz 31 z 37 gimnazjów.

Ponadto w sieci śledzić można mapę, na której zaznaczone są wszystkie placówki deklarujące gotowość do strajku. Mapa jest na bieżąco aktualizowana. 26 marca rano zaznaczono na niej 7205 placówek z całej Polski. W ciągu jednej doby przybyło ponad 500 zgłoszeń!"Najważniejsze jest to, że po raz pierwszy od 30 lat na taką skalę pokazujcie determinację, by walczyć nie tylko o godne zarobki, ale również o przyszłość polskiej szkoły. Bo co będzie jak, większość skorzysta z powtarzających się rad i zmieni pracę?" - czytamy w poście "Nie dla chaosu w szkole".


Przypomnijmy, że strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia i potrwać tak długo, aż nauczyciele nie dogadają się z rządem. Kolejna część rozmów związkowców z politykami planowana jest na 1 kwietnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!