Twoje dziecko jest podobne do ojca? To ważne dla jego zdrowia

Jeśli dziecko jest podobne do ojca, mężczyzna spędza z nim więcej czasu
Jeśli dziecko jest podobne do ojca, mężczyzna spędza z nim więcej czasu pixabay.com/StockSnap
Wykapany tatuś – szepcze nad wózkiem twojego synka rodzina? Ciesz się! Najnowsze badania pokazują, że ma to korzystny wpływ na zdrowie dziecka.

Niemowlęta, które przypominają wyglądem swoich tatusiów, są zdrowsze od innych równieśników, ponieważ ich ojcowie spędzają z nimi więcej czasu – wynika z badań przeprowadzonych przez Binghamton University.

Takie dzieci rzadziej wymagają wizyt w przychodni, mniej czasu spędzają w szpitalu i rzadziej cierpią na ataki astmy. Większa bliskość z rodzicem sprawia, że dziecko ogólnie jest zdrowsze i w lepszej kondycji, a to zmniejsza potencjalne ryzyko chorób.

– Ojcowie są ważni w wychowaniu dziecka i ich obecność przejawia się nawet w jego zdrowiu – mówi dr Solomon Polachek, współautor badań.

Badania objęły niemal 500 rodzin i trwały blisko rok. Dotyczyły dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia i których ojciec nie mieszkał z rodziną. Naukowcy porównali stan zdrowia dzieci oraz czas, jaki spędzają na kontaktach z ojcami.

Ojciec, który – na podstawie fizycznego podobieństwa – jest pewny, że dziecko faktycznie jest jego, spędza z nim ponad 2,5 dnia w miesiącu. Mało? Być może, ale wystarczająco, żeby pozytywnie wpłynąć na zdrowie niemowlęcia.
Źródło: independent.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE