Jesteś mamą uparciucha? Nie martw się, twój trud zostanie wynagrodzony

Prawo autorskie: len44ik / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: len44ik / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ach, ten mały uparciuch! Zawsze robi wszystko po swojemu. Nie da się przekonać, że droga przez osiedle wcale nie jest krótsza. Nie uwierzy na słowo, że ciasteczek w pudełku naprawdę już nie ma - koniecznie musi sam to sprawdzić. Do włożenia sandałów zamiast trampek w letni dzień też się nie da namówić.

I nawet jeśli później okazuje się, że mama rzeczywiście miała rację, uporczywie będzie obstawiać przy swoim....

Wychowywanie charakternej pociechy może doprowadzać do “białej gorączki”. Przygotowałam dla Ciebie coś, co ułatwi Ci utrzymać nerwy na wodzy.

Mały uparciuch odniesie sukces i będzie bogaty!
Jak pokazują wyniki badań, upór malucha jest dobrym wskaźnikiem powodzenia dziecka w dorosłym życiu. Test przeprowadzono na próbie 700 osób. Pierwszy pomiar został wykonany, gdy uczestnicy mieli 9 lat, a kolejny, gdy osiągnęli wiek 40 lat. Naukowcy sprawdzili, które cechy charakteru posiadane w dzieciństwie miały związek z osiągnięciem sukcesu zawodowego w dorosłym życiu. Badacze zwrócili uwagę zarówno na cechy kojarzone z dziećmi posłusznymi, np. sumienność, jak również wzięli pod uwagę przywary małych buntowników, takie jak zawziętość.

Uczestnicy badania, którzy w dorosłym życiu zarabiali najwięcej, byli dziećmi sprawiającymi rodzicom naprawdę sporo problemów. Jak się okazuje, “mały przyszły człowiek sukcesu” na ogół nie przestrzega zasad, wszystko wie najlepiej, a zdanie mamy i taty ma krótko mówiąc “w nosie”.

[b]Może cię zainteresować także: [url=http://mamadu.pl/121875,masz-uparte-dziecko-radzimy-jak-sobie-z-nim-poradzic]Twoje dziecko jest uparte, a ty tracisz już do niego cierpliwość? Spokojnie, powiemy Ci jak sobie z tym poradzić [/url][/b]


Dlaczego upór jest taki cenny?
Z niego się nie wyrasta. Zawzięte dzieci wytrwale dążą do swojego celu nie tylko w dzieciństwie, ale również w dorosłym życiu. Osoby takie nie poddają się odnosząc szkolne porażki, konsekwentnie pną się po szczeblach kariery, są bardziej waleczne i pewne siebie.

Oczywiście, badania pokazują również, że sam upór nie wystarczy. Należy pamiętać, że istnieją też inne składowe sukcesu, np. zamożność rodziców. Mimo to, jest to jednak pocieszające, że jeśli nasz maluch nie chce nas słuchać to w przyszłości nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać.


Źródło: Inc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE