Rzucają korpo i ruszają w podróż życia - to już nic nowego. Ale ta rodzina zrobiła to z... czwórką dzieci

Fot. Screen z Instagrama
Fot. Screen z Instagrama
Czy wielu z nas o tym nie marzy? Zostawić wszystko za sobą, wyrwać się z codziennej monotonii, móc zobaczyć odległe zakątki świata, nie w telewizyjnych programach przyrodniczych, czy internetowych galeriach, ale realnie. Dotknąć, powąchać innej kultury, jakby mocniej, bardziej, co nie jest możliwe w czasie dwóch tygodni urlopu w roku. Mało kto może sobie na pozwolić zwłaszcza, jak ma się rodzinę, dziecko, dwoje dzieci... Czasami wyjazd do babci na wieś z maluchami wydaje nam się misją życia, jazdą bez trzymanki, idzie się umęczyć, a z czwórką?! Oni tak zrobili.
Na razie cel jest jeden - rok życia zwiedzając świat. Courtney i Michael Adamo wraz z dwójką chłopców: Easton (10), Quin (8), oraz dwiema dziewczynkami: Ivy (6), Marlow (3), 12 lat życia spędzili w Londynie i tam na świat przyszły ich dzieci. Sprzedali dom, samochód, część rzeczy oddali. Spakowali kilka walizek by rozpocząć przygodę życia. Główny powód? Spędzić pełny rok z rodziną, ze swoimi dziećmi. Mama pochodzi z Ameryki i stamtąd wystartowali.
Na swoim blogu, Courtney Adamo o początkach wyprawy napisała: "Nie możemy się doczekać zagłębienia się w inne kultury i poznanie odmiennych języków, każdego miejsca które mamy zamiar odwiedzić. Chcemy doświadczyć tego, jak żyją, co jedzą, jak gotują, pracują, uczą się, jak się bawią, i jak oni kochają jako rodzina. Chcę odkrywać uczyć nasze dzieci historii, teologii i geografii każdego miejsca, ale co więcej, chcę odkryć tą głębszą część siebie i zrozumieć, uświadomić sobie te wartości, które liczą się dla nas najbardziej".
Ameryka Południowa, Brazylia, Argentyna, Australia, Japonia - te i wiele innych krajów już za nimi.
Courtney, Michael oraz ich dzieci nie są anonimowi. W Wielkiej Brytanii okrzyknięto ich najbardziej stylową rodziną. Ona - prowadząca dziecięcy, modowy serwis, który też zajmuje się sprzedażą. Często występuje w mediach, jako ekspert od trendów maluchów jak i przedstawicielka instamatek. Można powiedzieć, że ich podróż pokrywa się z biznesem, ale czy to źle? Czy może być coś fajniejszego dla rodzica i dziecka, niż rok pełen przygód i rodzinnej bliskości? A że na tym zarobią... Tylko pozazdrościć.

Nie zmienia to faktu, że pokazują, że to się da zrobić. Wymaga to wielkiej odwagi, determinacji, pomysłu ale jak widać można. Courtney mówi: "Bo życie jest za krótkie, a dzieci tak szybko rosną".

Koniecznie zobaczcie więcej na jej Instagramie lub blogu.

Źródło: somewhereslower.com, fpiec.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE