6 pozornie bezpiecznych przedmiotów, przed którymi ostrzegają lekarze pogotowia

Prawo autorskie: brebca / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: brebca / 123RF Zdjęcie Seryjne
W rączkach energicznego kilkulatka niebezpieczne może być praktycznie wszystko. Nie oznacza to jednak, że pozbędziemy się z domu wszystkich sprzętów i przedmiotów. Warto jednak posłuchać, co mają do powiedzenia lekarze, którzy na co dzień ratują dzieci. Kto może nas lepiej przestrzec, jak nie oni - lekarze, którzy wzywani są do dziesiątek lub setek domowych wypadków z udziałem dzieci. Nie oznacza to, że masz natychmiast pozbyć się tych przedmiotów. Warto jednak zachować szczególną uwagę.

Trampoliny
Wydaje się, że to zupełnie niewinna, za to bardzo wesoła zabawa. Niestety zabawa na trampolinie nie zawsze kończy się niewinnie. „Widzimy mnóstwo poważnych kontuzji powstałych na trampolinie takich jak złamania, uszkodzenia kręgosłupa. To dlatego większość lekarzy przyjmujących takich pacjentów nie chce trampoliny dla swoich dzieci” – mówi Ferdinando Mirarchi z pogotowia w Pitsburgu.

Płaskie, okrągłe baterie
“Takie baterie mogą być bardzo niebezpieczne dla dzieci. Kilkulatki uwielbiają wszystko, co się świeci, chętnie takie drobiazgi połykają. Przedostanie się zawartości takiej baterii do przewodu pokarmowego dziecka może spowodować poważne konsekwencje dla zdrowia na wiele lat” – mówi dr David J. Mathison, lekarz pogotowia pediatrycznego.

Basen
„Niestety, każdego lata widzimy dzieci, nawet takie, które potrafią pływać, które przypatkiem wpadły do basenu i topiły się. Topienie się dzieje się szybko, zazwyczaj jest ciche, dlatego wolę przed moim domem nie mieć basenu. Mam trójkę dzieci, każde z nich potrafi pływać, zabieramy je na basen. Ale mieć taki przed moim domem – to zbyt duże niebezpieczeństwo” – mówi Dara Kass, asystenkta szefa pogotowia w Nowym Jorku.
Składana drabina. „Często zajmujemy się osobami, które spadły z wysokiej drabiny. Skutkiem takiego wypadku mogą być obrażenia głowy, czy odma opłucnowa” – mówi Seth Podolsku, lekarz pogotowia z kliniki w Cleveland.


Gotowe dania w styropianowych pudełkach
„Pamiętajmy, że te opakowania i ich zawartość po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej mogą być ekstremalnie gorące. To bardzo częsta przyczyna poparzeń niemowląt i kilkuletnich dzieci.” – mówi lekarz pogotowia David J. Mathison

Przeterminowane leki
“Zawsze należy pozbywać się przeterminowanych leków. Przyjmujemy wiele dzieci zatrutych takimi lekami. A to może skończyć się nawet śmiercią” – mówi dr Ferdinando Mirarchi.

Źródło: Health.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE