Opóźniony poród. Bliźniaki, które urodziły się w przedziwny sposób

Screen z wbir.com
Screen z wbir.com
To był niezwykły poród, a raczej porody. Wszystko zaczęło się kiedy Kristen Miller była dopiero w 22 tygodniu ciąży. Właśnie uczestniczyła w mszy, gdy poczuła pierwsze skurcze. Natychmiast trafiła do szpitala, w którym lekarzom udało się powstrzymać skurcze, jednak nie na długo. Dwa tygodnie później na świat przyszedł jej syn Micah.

Rzecz w tym, że ciąża była bliźniacza, a drugiemu dziecku aż tak nie spieszyło się na świat. W tej sytuacji możliwe było wstrzymanie porodu drugiego dziecka, by miało szansę na dalsze dojrzewanie w brzuchu mamy. I udało się – dziewczynka Madelyn urodziła się pięć i pół tygodnia później niż jej brat.

Taki opóźniony poród zdarza się niezwykle rzadko. W przypadku przedwczesnego porodu jednego z bliźniąt zazwyczaj niemożliwe jest powstrzymanie porodu drugiego dziecka. Tym razem się udało. Również czas, jaki dzielił daty porodów brata i siostry w tym przypadku był wyjątkowo długi.
Program WBIT 10 News podaje, że oba noworodki są w dobrym stanie, na razie pozostają w szpitalu. Zarówno one, jak i ich rodzice nie opuszczą oddziału dla wcześniaków przez najbliższe dwa miesiące. Dr Kimberley Fortner, która uczestniczyła w niezwykłym porodzie przyznaje, że nawet dla doświadczonych lekarzem był on niezwykłym zdarzeniem.

Źródło: wbir.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE