„Wreszcie Cię widzę Mamusiu”. Obejrzyjcie koniecznie: uśmiech i łzy wzruszenia gwarantowane…

Fot. screen z Youtube
Fot. screen z Youtube
Jedno na 20 tysięcy dzieci rodzi się z bardzo rzadką chorobą – bielactwem. Osoby nań chorujące mają jasna karnację, włosy, rzęsy, brwi i problem ze wzrokiem. Z względu na brak enzymu tyrozynazy odpowiedzialnej za barwnik melaninę. Oznacza to również, że u osoby chorującej nie występuje pigment w tęczówkach, a co za tym idzie człowiek ten nie jest w stanie dobrze i wyraźnie widzieć.

Mały Leo od urodzenia cierpi na albinizm. Kiedy chłopiec miał 4 miesiące rodzice kupili mu specjalne, dziecięce okulary, które mają normalne soczewki, ale są wykonane z gumopodobnego materiału. Nie mają żadnych śrub, zawiasów i ostrych krawędzi. Dzięki nim chłopiec po raz pierwszy wyraźnie zobaczył rodziców. Jaka była jego reakcja gdy po raz pierwszy tak naprawdę zobaczył mamę? Sami zobaczcie.
Film nagrał ojciec chłopca, David. Jak sam przyznaje momentami nie był w stanie utrzymać kamery, bo ze wzruszenia bardzo trzęsły mu się ręce. Jak relacjonują rodzice chłopca od kiedy Leo korzysta z okularów częściej się uśmiecha, chętniej wychodzi na dwór i cały czas się rozgląda. Wiele rzeczy pokazuje paluszkiem i przede wszystkim widać, że ma frajdę z zabawek. Poza tym wchodzi w interakcje z innymi osobami i to jest – jak podkreślają rodzice – najbardziej wzruszające.

Źródło: Daily Mail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE