7 rzeczy, których nie doceniałaś w ciąży, a teraz na pewno za nimi tęsknisz!

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/donnieray/8633613998/]Donnie Ray Jones[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC[/url]
Fot. Flickr / Donnie Ray Jones / CC
Całkiem niedawno chodziłaś z brzuchem, a teraz obok ciebie śpi słodko twoje dziecko? Ale ten czas zleciał prawda. Już prawie zapomniałaś, że było ci ciężko i niewygodnie, że w nocy nie mogłaś znaleźć wygodnej pozycji do snu i co chwila biegałaś korzystać z toalety. Do tego poranne mdłości, huśtawki nastrojów i niekontrolowane napady płaczu. Na szczęście te czasy minęły. Czy na pewno na szczęście?

Pewnie wiele z Was chwilowo nie chciałoby wracać do tego stanu, ale czy na pewno nie ma do czego tęsknić? Zastanówcie się czy na pewno nie brakuje wam…

… nieograniczonej ilości nieprzerwanego snu
Pamiętasz jeszcze te czasy, kiedy kładłaś się do łózka oglądając ulubiony serial i wstawałaś wtedy, kiedy byłaś wyspana? Pamiętasz w ogóle jak to jest czuć się wyspaną? Sen jest prawdopodobnie tym, czego najbardziej brakuje młodym mamom, a w zasadzie młodym rodzicom. Dlatego korzystaj z tego, że twój malec cały czas przysypia i ty również utnij sobie drzemkę.

… jedzenia bez wyrzutów sumienia
Przede wszystkim nie jadłaś za dwojga, tylko dla dwojga. Ale mogłaś sobie pozwolić na nieco więcej. Oczywiście zdrowa, zbilansowana dieta pełna składników odżywczych była bardzo ważna dla ciebie i malucha, ale sama świadomość, że mogłaś sobie pozwolić na słodką przekąskę albo podjadanie miała walor terapeutyczny. Przyznasz sama, że komfort niespoglądania na wagę chociażby przez tych kilka miesięcy był czymś wspaniałym.

… wyjątkowego traktowania
I nie mam na myśli otwierania drzwi przez panów czy drobnych upominków od męża Nie chodziło o wyjątkowe taktowanie ciebie - kobiety, ale ciebie – przyszłej mamy. Pierwszeństwo w kolejkach, wygodny fotel podczas spotkania służbowego, wolne miejsca parkingowe czy chociażby uśmiechy nieznajomych.


… blasku
Każda przyszła mama lśni. Niezależnie od tego czy przytyła 30 kilogramów, czy może wcale nie przybrała na wadze. Od kobiety ciężarnej bije ten wyjątkowy blask. Naukowcy twierdzą, że jest to związane ze wzrostem ilości hormonów ciążowych. Dodatkowo, w czasie ciąży o 50 procent wzrasta ilość produkowanej krwi i zwiększa się jej przepływ. Jej ‘cyrkulacja’ powoduje, że twarz staje się bardziej pełna i bardziej lśniąca. No i nie zapominajmy o szczęściu i radości. Uśmiechnięta i zadowolona (nie tylko mama) promienieje i zaraża otoczenie.
… napływu miłości
I bycia w centrum zainteresowania, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rodzina, przyjaciele, znajomi – wszyscy interesują się twoim samopoczuciem i chcą pomóc. Przynoszą herbatę, robią zakupy, organizują Baby Shower. Uczestniczą w tym szczerze i bez przymusu. Dlatego zamiast narzekać, ze ciągle wszyscy pytają „jak się czujesz” powinnaś cieszyć się tym, że tak wiele ciepła i miłości jest wokół ciebie.

I przyznasz sama, że troska i opieka ze strony partnera też była wyjątkowa. Choć wielu rzeczy nie mógł pojąć rozumiał cię i wspierał nawet w najdziwniejszych momentach. Oczekiwanie na dziecko to niezwykły czas, który wzmacnia więź między małżonkami – razem uczycie się nowych rzeczy, snujecie plany i marzenia.

… wyjątkowej i niepowtarzalnej więzi z dzieckiem
Takiej, która jest dostępna tylko dla ciebie. Jeszcze zanim malec pojawi się na świecie wy macie już swoją historię, której nikt inny nie zrozumie. Dziecko zna rytm twojego serca, twój głos, kołysanki, które mu śpiewasz. I nawet kopniaków czasami ci brakuje, prawda?

… świadomości, że rodzi się w tobie nowe życie
Nie każda kobieta będzie mogła, nie każda będzie chciała i nie każda doceni to, że w jej brzuchu rozwija się dziecko. Jednak warto pomyśleć o ciąży jako czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym – doświadczeniu, które będziesz mogła wspominać do końca życia.

Każda ciąża jest inna. Czasem jest wyczerpująca, frustrująca i pełna wyzwań – aż masz ochotę powiedzieć „nigdy więcej”. Ale zamiast tego warto raczej skupić się na pozytywach i starać się zapamiętać to, co było w niej piękne.

Źródło: smartparenting.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE