Śmieciowe jedzenie wraca do szkół? Rząd zapowiada wycofanie regulacji wprowadzonych przez poprzedników

Fot. Pixabay.com / [url=https://pixabay.com/pl/galaretka-candy-sweet-serce-539695/]condesign[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CCO Public Domain[/url]
Fot. Pixabay.com / condesign / CCO Public Domain
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała, że rozporządzenie, które wyeliminowało „śmieciowe jedzenie” ze szkół ulegnie znaczącym zmianom.

Założeniem rozporządzenia, które weszło w życie 1 września 2015 roku było wyeliminowanie z diety dzieci szkodliwych produktów, ograniczenie spożycia cukru i soli. „Rozporządzenie zostawione przez naszych poprzedników doprowadziło do absurdalnych sytuacji, do konfliktów i awantur w szkole” – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w rozmowie ze stacją TVN24.

Fakt, że nowe regulacje budzą wątpliwości potwierdza nawet odpowiedzialna za ich wprowadzanie poprzedniczka Anny Zalewskiej, Joanna Kluzik-Rostkowska. Była minister edukacji narodowej wskazuje, że odpowiedzialny za rozporządzenie doprecyzowujące szczegóły ustawy eliminującej śmieciowe jedzenie ze szkół minister zdrowia „przesadził” ze zbyt restrykcyjnymi regulacjami. Kluzik-Rostkowska przypomniała jednak, że za samym wprowadzeniem nowych zasad głosowało zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i sama Anna Zalewska, wówczas posłanka.

Minister Anna Zalewska rekomendowała ministrowi zdrowia zawieszenie restrykcyjnego rozporządzenia. „Mam nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy rozstrzygniemy ten problem” – powiedziała w wywiadzie dla radia RMF FM.

Od 1 września 2015 roku obowiązują przepisy, według których działające na terenie szkół sklepiki nie mogą sprzedawać produktów tzw. śmieciowych, ubogich w składniki odżywcze, bogatych w sól i cukier.

Źródło: Tvn24
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE